Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2021. május 14. 14:36 Vállalat

16 milliárdos fizetését magyarázza a Netpincér anyacégének vezére

A német tőzsdén jegyzett vállalatok vezetői közül tavaly a második legnagyobb javadalmazást kapta az egyebek mellett a magyar Netpincért is leányvállalatai között tudó Delivery Hero alapító-vezérigazgatója.

Niklas Östberg fizetése egy évvel korábban még nem számított kiemelkedőnek ebben a mezőnyben, akkor 350 ezer eurót (jelenlegi árfolyamon közel 125 millió forint) tehetett zsebre, ami a készpénzes juttatásának szerződés szerinti maximuma. Tavaly sem azért nőtt 45,7 millió euróra (16,25 milliárd forint) a svéd üzletember javadalmazása, mert ezt a részt emelték volna meg drasztikusan, hanem mert beváltott évekkel korábbról származó részvényopciókat.

Erről saját maga is azt nyilatkozta, hogy óriási összeg, de magyarázatként hozzátette, hogy a tavaly lehívott részvényopciók – amelyek a tőzsdei vállalatok vezetőinek bevett javadalmazási formái – nyolc és fél évvel korábbról származtak, amikor a Delivery Hero még sokkal kisebb vállalat volt. Sőt, ha nem él a lehetőséggel, akkor ezek az opciók semmivé válnak – tette hozzá.

Ezeket már korábban lehívhattam volna, de pont a vállalkozás érdekében nem tettem meg – mondta még a vállalkozó, aki ezzel persze kifejezetten jól járt. A Delivery Hero részvényeit 2017 júniusában vezették be a német tőzsdére 28 euró körüli árfolyamon, és ezt követően 2019 novemberéig 50 euró alatt maradt a jegyzés. Ezt követően viszont gyors emelkedésbe kezdett, nem utolsósorban a koronavírus-járványnak köszönhetően, amikor a befektetők rávetették magukat a technológiai, a kényszerű otthonmaradásból profitáló vállalatok papírjaira.

A részvény árfolyama idén januárban 144 eurónál tetőzött, és azóta hullámzás mellett inkább lefelé vezet az útja, mivel a befektetők egyre inkább elfordulnak az említett vállalati körtől.

Az alapító mindenesetre továbbra is hisz a vállalatában, mert arról is beszámolt, hogy a tavaly megkeresett pénz mintegy háromnegyedét Delivery Hero-részvények vásárlásába fektette. (Azt nem tudni, hogy mekkora a részesedése a saját cégében.) Östberg arról is beszélt, hogy ismét meg akarnak jelenni a német ételkiszállítási piacon, amelyet akkor adtak fel, amikor 2018 végén ezt az üzletágat eladták egy konkurensnek.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA jatt eltűnt, cím sincs mindig elég: most sem álom az ételfutárkodásPörög az ételkiszállítás, de a futárok élményei vegyesek. Az emberek hálásak, népszerű az érintésmentes kiszállítás, de a futárok többsége nem most fog meggazdagodni.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat delivery hero ételfutár fizetés Netpincér részvénytársaság Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.