Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2018. január 16. 18:15 Vállalat

Felszabdalhatja magát Magyarország egyik legnagyobb beruházója

John Flannery, a GE tavaly nyáron kinevezett vezérigazgatója azt mondta, elképzelhető, hogy darabokra szedik a világ egyik legnagyobb vállalatát. A GE, amely sokáig a legértékesebb amerikai cégnek számított, ezzel pont visszafordul azon az úton, amelyen az elmúlt évtizedeken haladt, és létrehozta a jelenlegi konglomerátumot.

Ahogy a Wall Street Journal tudósítása emlékeztet, Flannery nemrég hirdette meg a programját, amelynek alapja, hogy az utóbbi időben pénzügyileg kevésbé jól teljesítő GE-t a három fő tevékenysége, a repülés, az energetika és az egészségügyi berendezések gyártására koncentrálva szervezze újjá. Az átalakítás részeként 20 milliárd dollárnyi vagyont tesz pénzzé, már felére csökkentette az osztalékot, de egészen mostanáig nem állt elő azzal, hogy fel is darabolja a céget.

Ezzel egy időben derült ki, hogy a GE-nek a következő hét évben összesen 15 milliárd dollárt kell elkülönítenie egy olyan egységének a tevékenysége miatt, amely már nincs is nála. A pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó GE Capitalról van szó, amelynek biztosítási részlegénél alaposan elszámolták magukat. Bár a GE a 2008-as válság után eladta az üzletágat, több milliárd dollárnyi kötelezettséget magánál tartott, a megkötött biztosítások kifizetésének fedezetére.

Körülbelül 7,3 millió biztosított tartozik ilyen módon még mindig a céghez, jellemzően időskori gondozásra vonatkozó szerződéssel. Ez a típusú biztosítás, amely általában idős otthonban való elhelyezést vagy házi ápolást tartalmaz, a kilencvenes években vált népszerűvé Amerikában, de csak mostanában derült ki, hogy az ügyfelek jóval nagyobb arányban veszik igénybe, mint azt akkoriban tervezték.

A rosszul becsült költségeket a díjfizetések nem fedezik, ezért a biztosítóknak, köztük a GE-nek is, rengeteg pénzt kell betolniuk a rendszerbe, hogy a vállalásaikat tartani tudják. Ezt teszi most Flannery is, de azt szeretné, ha a jövőben a GE egységéből megmaradt, el nem adott pénzügyi rész csak a cég ipari megoldásait finanszírozná.

Az óriásvállalat átalakításáról korábban itt írtunk, a GE az egyik legnagyobb magyar vállalat, tizenegy itteni gyárában több mint 10 ezren dolgoznak, de nem tudni pontosan, hogy a folyamatok mikor és milyen változásokat jelentnek majd a magyar gazdaságra.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkÓriási átalakulást jelentett be a GE, ami Magyarországot is elérhetiAz egyik legrégebbi amerikai vállalat január óta a magyar GDP-hez közelítő összeget veszített az értékéből. Lépni kellett, ez lett belőle.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat átalakítás GE general electric Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.