Alacsonyabb a 18-29 éves fiatalok fizetéssel kapcsolatos biztonságérzete, mint a többi korcsoporté, azaz kicsit jobban félnek mind a készpénzes, mind a digitális fizetéstől. Ebben valószínűleg benne van, hogy az utóbbi években megszaporodtak az online csalások – mondta Martinovic Boris, a Mastercard public policy igazgatója a G7 podcastban.
A beszélgetést ide kattintva, vagy bármely podcast lejátszóban meg lehet hallgatni:
Az idén már a harmadik alkalommal publikálta a Mastercard a digitális fizetési indexet. A 100-as skálát használó index összpontszáma 61 lett, ami 3 pontos növekedés a tavalyihoz képest. A három alindex mindegyike nőtt: ahogy eddig is, az infrastruktúra alindex a legfejlettebb, jóval 70 feletti pontszámmal, ezt követi a tudás majd a használat, mindkettő 55 és 52 pontos eredménnyel.
Az elmúlt években közel megduplázódott a terminálok száma Magyarországon, a szabályozásnak és iparági kezdeményezéseknek köszönhetően ma már nagyjából 300 ezer terminál van a piacon, ami nagyon jó szám – mondta Martinovic Boris a podcastban.
Azonban a pohár félig van teli, a potenciális vállalkozások fele még nem rendelkezik elektronikus fizetési lehetőséggel. Többnyire a kisebb kereskedőkről, vállalkozásokról vagy egyéni vállalkozókról van szó, akik általában a vásárlói nyomásra állnak át elektronikus fizetésre. Sokan gondolják azt is közülük, hogy nem biztonságos az elektronikus fizetés, vagy túl drága a terminál. Azonban az árak folyamatosan esnek a szolgáltatók közötti verseny miatt, és az árazás is átalakult, hogy ne büntesse a kis összegű tranzakciókat.
A podcast megjelenését a Mastercard Magyarország támogatta.
Podcast
Fontos