Hírlevél feliratkozás
László Pál
2023. október 31. 11:09 Pénz, Támogatói tartalom

„Meg sem fordult a fejemben, hogy lakást vegyek ahelyett, hogy befektessek az álmomba”

„Most tényleg azért gyűjtök, hogy majd egyszer azt az életet éljem, amit szeretnék? Nem most kellene azt az életet élni?” – kérdezte Szabados Ágnes a Pénz(m)érték podcastban. A Libertine könyvesbolt tulajdonosának meg sem fordult a fejében, hogy lakást vegyen ahelyett, hogy befektessen az álmába, a könyvesboltba, de azért érzi azt is, hogy a saját lakás biztonságérzetet adna.

A G7 hatrészes podcastsorozatában, a Pénz(m)értékben azt vizsgáljuk, az egyes korosztályok hogyan bánnak a pénzzel. Befolyásolja-e az élethelyzetünk, a családi mintáink, a motivációink, az értékvilágunk, a jövőbe vetett bizalmunk és kétségeink? Igaz-e, hogy a Z-sek mindenben felhasználók, az Y-osok élményhajhászok, az X-esek leszegett fejjel mennek előre, és boomerek-e a boomerek?

A podcastsorozatunk harmadik epizódjában azokkal a harmincasokkal foglalkozunk, akiknek már van karrierjük, van tőkéjük, de még családalapítás előtt állnak. Azaz van elkölthető jövedelmük, és viszonylag szabadon dönthetnek arról, hogy mire költik.

Vendégünk Szabados Ágnes műsorvezető és vállalkozó, a Libertine könyvesbolt tulajdonosa és Kiss Péter, az Amundi Alapkezelő befektetési vezetője. A felvételt ide kattintva vagy bármely podcastlejátszón lehet meghallgatni:

Néhány fontos gondolat a podcastból:

Egyre tudatosabbak az Y generációsok, a most 30-40 évesek pénzügyileg, amihez az is hozzájárul, hogy a közösségi médiában is egyre gyakrabban jelenik meg a tudatos megtakarítás – mondta Kiss Péter.

Érdekes módon a covid is elmozdulást jelentett ebbe az irányba azzal, hogy mindenki otthon maradt, és nem tudta elkölteni a pénzét. Ekkor sokan úgy voltak vele, hogy utánanéznek, mit lehet ezzel kezdeni – azaz nőtt a befektetések iránti érdeklődés.

Nagyon spórolós vagyok, ezt hoztam otthonról. Volt megtakarításom, és a könyvesbolt elindításához kisebb összeg kellett, mint egy lakásvásárláshoz. Úgy éreztem, most van itt a pillanat, nincs még gyerekem, családom, saját lakásom. Nagyon kockázatos volt elindítani, de olyan erős volt az ötlet, hogy úgy éreztem, siker lesz, és most van esélyem egy olyan dolgot létrehozni, ami az egész életemet megváltoztatja – és így is lett

– mondta Szabados Ágnes.

Kiss Péter kiemelte, hogy a befektetés mindig a megtakarítással kezdődik, jó, ha van az emberben egy egészséges megtakarítási hajlam. Azonban nemcsak félrerakni kell, hanem tudatosan befektetni is. Ebben segít a viselkedésgazdaságtan. Például ha „megpántlikázod” a pénzt, azaz nevet adsz a befektetési számládnak, ami kifejezi, hogy ezt a pénzt mire gyűjtöd.

A podcast elkészítését az Amundi Alapkezelő támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Pénz Támogatói tartalom Olvasson tovább a kategóriában

Pénz

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Avatar
2024. november 14. 10:36 Pénz

Futóhomokra épül az adócsökkentő dubajozás

Számos magyar vállalkozó akarja csökkenteni adóterhét Dubajon keresztül, ám az ezt szolgáló megoldások sokkal kockázatosabbak, mint azt a legtöbben hiszik.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Fontos

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.