Hírlevél feliratkozás
Jandó Zoltán
2017. november 8. 11:31 Közélet

Kormányközeli vállalkozók védhetik a teljes állami szektort 26 milliárdért

Legkevesebb 26 milliárd forintot költ őrzés-védelemre a következő három évben az állam. Már persze, ha nem fogy el előbb a pénz. Mindez az EU-s közbeszerzési értesítőben szerdán megjelent tájékoztatóból derül ki.

A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) még márciusban írta ki a gigatendert, amin szeptember végén hirdettek eredményt. A keretszerződést összesen négy céggel írták alá, ezek pedig kivétel nélkül köthetőek valamilyen módon a kormányzathoz.

Az egyik nyertes természetesen a sajtóban leggyakrabban a „kormány kedvenc biztonsági cége” jelzővel futó Valton. A cég tulajdonosa a Varga Lajos, akiről a index.hu tavaly azt írta, bármikor bárkit felhívhat az Orbán Viktor, Lázár János, Rogán Antal hármasból.

Ennél is érdekesebb talán a PFM Biztonsági Szolgáltató Kft. és a Hunex Team Kft. tulajdonosi struktúrája. A két cég mögött ugyanis egy PFM Holding Zrt. nevű vállalaton keresztül ugyanazok a befektetők állnak. Utóbbi csoportról májusban a 444.hu írt hosszabb cikket, megjegyezve, hogy egyik legnagyobb tulajdonosa Marton László. Marton 2010 és 2012 között vezette a Civil Biztonsági Zrt.-t vezérigazgatóként, miután Pintér Sándor belügyminiszter kiszállt a cégből.

A negyedik nyertes pedig épp a Civil Biztonsági Zrt.-t. A vállalatot még 2003-ban alapította a belügyi tárca mostani vezetője, aki épp azelőtt adta el érdekeltségét, hogy megkapta volna miniszteri kinevezését. A társaság most 50-50 százalékban Tölgyesi Vilmos és Szabó Péter kezében van.

A kiírás szerint ebből a 26 milliárdból fognak védeni valamennyi KEF üzemeltetési vagy ellátási körébe tartozó épületet, illetve az ezekben található valamennyi vagyont, tehát tulajdonképpen a teljes állami szférát. Papíron mindezt 36 hónapig, de ha valamiért előbb kimerülne a keret, akkor rövidebb ideig.

(MTI Fotó: Koszticsák Szilárd)

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Közélet biztonsági szolgálat Pintér Sándor Valton Sec Olvasson tovább a kategóriában

Közélet

Bucsky Péter
2025. június 12. 11:59 Közélet

Felszívódtak az uniós támogatások, de 2023-ig mégis jól álltunk

Tavaly előtt még mindig a GDP 2,2 százalékát tették ki az uniós pénzek.

Váczi István
2025. június 11. 11:01 Közélet, Pénz

Tehetetlen a kormány, az árnyomás utat tör magának a gazdaságban

A kormány infláció elleni hadjárata nem hozza a várt eredményt, több szektorban is elkezdtek ritkulni az akciók, néhány bank a lakáshiteleknél szigorít.

Vámosi Ágoston
2025. június 11. 05:50 Közélet, Vállalat

Pár dolog kezd eltűnni a magyar vendéglátásból, például a vendég, a pénztárcája és a szakács

Tucatjával zárnak be országszerte még a neves éttermek is, nincs a vendégeknek pénzük, az alapanyag, a rezsi és a közteher viszont az egekben van.

Fontos

Jandó Zoltán
2025. június 12. 05:50 Pénz, Vállalat

Több pénzt kap külföldről a kormánymédia, mint a nem kormányközeli kiadók

A Szuverenitásvédelmi Hivatal büdzséje is többszöröse annak, mint amennyi külföldi támogatást a független média kap.

Stubnya Bence
2025. június 11. 15:46 Adat

Csak két szakma előzi meg a politikusokat a fizetési listán

Az utóbbi öt évben a pilóták megelőzték a képviselőket, államtitkárokat és minisztereket. A szakorvosok előreléptek a negyedik helyre.

Váczi István
2025. június 10. 13:53 Adat, Közélet

Külföldről akar hitelt felvenni a kormány a választás előtti osztogatásra

Hamarosan megtudhatjuk, hogy vevők-e erre a hitelezők, és mekkora kamatot kérnek cserébe. Könnyen lehet azonban, hogy ez a pénz sem lesz elég.