Hírlevél feliratkozás
Hajdu Miklós
2018. augusztus 16. 09:31 Vállalat

Soros Györgyék szerint egyelőre nem lesz válság

Az olajárak emelkedésével magára talált az utóbbi években sok mélypontot átélt energiaipar. A Bloomberg által idézett előrejelzések szerint a szektor előtt még hosszú felfutás áll, amiben úgy látszik, hogy 2018 második negyedévében hittek a nagybefektetők is, köztük Soros György. A Soros Fund Management ugyanis a negyedéves jelentése szerint bevásárolta magát az amerikai olaj- és gázkitermeléssel foglalkozó Chevron és Devon vállalatokba, illetve a fosszilis energiahordozók szállítását végző, szintén amerikai Kinder Morgan-be.

Bár az amerikai olajárak júliusban több mint három éves csúcsot döntöttek, pesszimista várakozások is kialakultak az elemzők körében. A bővülő amerikai nyersanyagkészletek és a közgazdászok jóslatai szerint közelgő recesszió a kedvezőtlen várakozásokat táplálják, ugyanakkor az iráni szankciók miatt továbbra is számítani lehet az olajárak növekedésére, és egyelőre még a gazdaság is pörög.

A WTI olaj hordónkénti ára dollárban. Forrás: Business Insider

Soros közben bizonyos energetikai befektetéseiből alább eladott, a VanEck Vectors Oil Services alapból kiszállt, a kanadai Canadian Natural Resource, illetve az amerikai Williams Companies papírjaiból pedig már csak kevesebbet tart a portfóliójában, mint az első negyedévben.

A magyar származású dollármilliárdos persze nem csak az energiapiacon mozog, a Facebookban, az Apple-ben és a Twitterben is növelte részesedését, akárcsak a világ legnagyobb alapkezelőjében, a 6000 milliárd dollárt mozgató BlackRockban. A Google-anyavállalat Alphabet és az Amazon részvényeiből viszont eladott.

Összességben úgy tűnik, hogy Sorosék egyelőre nem tartanak egy közeli gazdasági megrázkódtatástól, hiszen nem az olyan válságálló ágazatokból spájzoltak be, mint például a gyógyszeripar vagy a közműszektor. Az olaj- és a technológiai ágazat részvény-árfolyamai viszont szinte biztosan rosszul teljesítenének egy válságban.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat energiapiac olajpiac soros györgy Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. május 1. 04:34 Élet, Vállalat

Hogyan lehet olcsóbb az Afrikából ideszállított eper, mint a magyar?

Az semmi, hogy a görög-spanyol-egyiptomi szamóca olcsóbb, mint a magyar, de lassan a német-holland-belga is az lesz, ha nem fejlesztjük sürgősen az ágazatot.

Bucsky Péter
2024. április 18. 04:32 Adat, Vállalat

Most lehet hibáztatni Brüsszelt: kamionok áradatát szabadítja az utakra

A zöldnek mondott intézkedések a közúti áruszállítást hozzák helyzetbe, ezek hatására várhatóan jelentős mennyiségű vasúti forgalom terelődik kamionokra.

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Fontos

Váczi István
2024. április 30. 04:37 Világ

Olyan lehetőség előtt áll az orosz hadsereg Ukrajnában, mint utoljára két éve

Nem sikerült kihúzniuk az ukránoknak jelentősebb területveszteség nélkül a lőszerutánpótlás és létszámbeli erősítés beérkezéséig, és az is kérdés, nem kerülnek-e még nagyobb bajba.

Bucsky Péter
2024. április 29. 04:33 Adat, Élet

Külföldi polgármestert is választhatna több magyar település a nagy arányuk alapján

Nem feltétlenül ott él a legtöbb külföldi állampolgár Magyarországon, ahol azt a gazdasági fejlettség alapján várnánk.

Hajdu Miklós
2024. április 28. 04:33 Élet

Ha így megy tovább, az alapkamat helyett a folyók vízállása határozza meg az inflációt

Eddig a globális felmelegedés árakra gyakorolt hatásait többnyire átmenetinek, esetlegesnek tartották az elemzők, de eljött az ideje a szemléletváltásnak.