Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2021. január 4. 14:57 Vállalat

Sosem vásároltak fel még annyi céget az ünnepek alatt, mint most

Nem sokat pihenhettek év végén a vállalati felvásárlásokra és összeolvadásokra szakosodott tanácsadók: ha nem is sokkal, de 2020 utolsó két hetében megdőlt a tavaly felállított rekord az ilyen tranzakciók terén.

A Bloomberg gyűjtése szerint világszerte 2496 felvásárlás és összeolvadás történt, 97-tel több, mint 2019 utolsó két hetében. Az évezred átlaga 1586, ezt tehát magasan sikerült felülmúlni.

A tranzakciók értéke meghaladta a 187 milliárd dollárt. A felénk ismertebb vállalatok közül az egyik legnagyobb amerikai hadiipari vállalatot, a Lockheed Martint érdemes kiemelni, amely 4,4 milliárd dollárért vásárolja fel az Aerojet Rocketdyne Holdingsot, hogy megerősítse az űripari szegmensét.

A tavalyi folyamatok alapján nem meglepő módon azok a biankó vállalatok is aktívak voltak, amelyek tőzsdei bevezetésükkor még nem csinálnak semmit, a befektetők azért öntik beléjük a pénzt, hogy egy tőzsdén kívüli vállalat felvásárlásával teremtsenek értéket számukra. De nem maradtak le a magántőkealapok sem, a Waterland Private Equity például 1,1 milliárd fontért vásárolt fel egy elsősorban mentális betegségek kezelésével foglalkozó, nagy-britanniai központú intézményhálózatot.

Az utolsó két hét hajrája egy különösen aktív második félévet koronázott meg, így a felvásárlási-összeolvadási ágazat lényegében behozta az első félév koronavírus-járvány miatti lemaradását. Az amerikai hírügynökség cikke szerint a folytatás is erős lehet, a Brexit körüli bizonytalanság elhárulása, valamint a fejlett világ felpörgő oltási kampányai miatt megszűntek, illetve remélhetőleg fokozatosan eloszlanak azok a bizonytalansági tényezők, amelyek eddig útját állták annak, hogy a válságkezelő intézkedések nyomán keletkezett, minden korábbinál nagyobb pénzbőség megtalálja útját a vállalati tranzakciós piacra.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkKormányközeli cégek lehetnek a nyertesei a koronavírust követő felvásárlásoknakKonszolidációs hullámot indíthat el a mostani válság, ezen pedig azok nyerhetnek, akiknek van pénzük. Minél később jön az állami mentőcsomag, annál kiszolgáltatottabbak a cégek.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat felvásárlások járvány koronavírus Lockheed Martin mentális betegség Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.