Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2018. március 20. 18:57 Pénz, Vállalat

Nagyot szakítanak azzal az autókereskedők, hogy újra pörög a piac

Tavaly valamivel több mint 100 ezer új autót adtak el Magyarországon az előzetes becslés szerint, ami komoly bővülés, bár még mindig messze van attól a 140-160 ezertől, amelyet a márkakereskedők a saját szempontjaik alapján szeretnének. A magyar vevők döntő része továbbra is használt autót vásárol, tavaly körülbelül 700 ezer használt adásvétel lehetett Magyarországon, és nagyon jelentős az import aránya is, legalább 150 ezer használt autót hozhattak be.

A lakosság azonban ismét elkezdett elég gyors ütemben eladósodni, az MNB adatai szerint januárban 80 százalékkal nőtt az újonnan igényelt személyi kölcsönök összege, és ebben jelentősebb része van az autóvásárlásra felvett kölcsönöknek is.

De mit tud kihozni üzletileg ebben a környezetben egy autókereskedő? Az egyik vezető piaci szereplő, a Pappas Autó Magyarország megmutatta a számait, és amit láttunk, az egyértelműen arra utal, hogy nem csak a használt autók, de az új autók eladásában is elég jó lehetőségek vannak.

A Pappas számai persze nem tükrözik pontosan a magyar piacot, de a társaság összesen 10 személy- és teherautó márkát árul, a Mercedes összes magyar eladásából csaknem 80 százalékos a részesedése, de erős az Alfa Romeóban (35 százalék), a Kiában (25 százalék) és a Fiatban is (11 százalék).

Az alábbi grafikon a Pappas személyautó értékesítési darabszámait mutatja 2008 óta. Jól látszik, hogy a cég több mint háromszor annyi új autót értékesített 2017-ben, mint a gazadsági válság legrosszabb évének számító 2009-ben.

 

A haszonjárművek eladása valamivel hektikusabb, de a háromszoros szorzó itt is éppen megvan ezen az időtávon.

 

Ami talán ennél is fontosabb, a Pappas számai azt is mutatják, hogy az értékesítési darabszám (és persze a bevétel) növelése a hatékonyság szempontjából miért létfontosságú. A társaság alkalmazottainak száma ugyanis csak durván 30 százalékkal emelkedett, mialatt az eladott autók darabszáma a háromszorosára nőtt.

A bevétel tavaly már a százmilliárd forintot közelítette, ami a 2016-os képest 38,5 százalékkal magasabb, 2012 óta pedig megduplázódott. Idén 10-15 százalék közötti növekedést várnak a személyautó eladásokban, a haszongépjárművekben pedig 0-5 százalékos bővülést tartanak reálisnak.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Pénz Vállalat autó használt autó kereskedő Pappas Kft. új autó Olvasson tovább a kategóriában

Pénz

Torontáli Zoltán
2025. április 2. 11:12 Adat, Pénz

Fél év után elengedte a miniszterelnök növekedési álmait a kormány

Az év első hónapjai nem úgy alakulnak, ahogy várták, az inflációs előrejelzés is változott, de a minimálbéres megállapodáshoz nem nyúlnak hozzá.

Jandó Zoltán
2025. április 1. 10:54 Pénz, Vállalat

A NER-t is egyre jobban elérheti a kormány inflációs harca

A bankoknál árstopot vezetne be a kormány, a távközlési cégektől pedig 10 százalékos árcsökkentést várnak. Ezt már a NER milliárdosai is megérezhetik.

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Fontos

Váczi István
2025. április 2. 14:26 Vállalat

Újra azzal úszta meg a sokmilliárdos büntetést a Mercedes, hogy feldobta kartelltársait

Olcsóbban akarták letudni a roncsautókkal kapcsolatos kötelezettségeiket a gyártók, de lebuktak, mert a Mercedes kibeszélt a kartellből – nem először.

Vámosi Ágoston
2025. április 2. 05:59 Vállalat

Olyasmiben látott értéket, amiben más nem, erre alapozva válna globális céggé a magyar Datapao

A magyar adatelemző cég az egyike az ezer leggyorsabban növekvő európai cégnek a Financial Times szerint. De hogyan jutottak ide?

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 05:58 Vállalat

Ezért nem tud ma beszállni az árversenybe a sarki élelmiszerbolt

Az árrésstop minden korábbinál jobban megmutatta, milyen hatalmas előnyben vannak a nagy boltláncok a beszerzések terén a kisboltokhoz képest.