Hírlevél feliratkozás
Rigó Anita
2018. január 23. 16:39 Vállalat

Az egész Balkánról kivonulhat a Telenor, és talán Magyarországról is

Bulgáriából, Montenegróból és Szerbiából is kivonulhat a Telenor – állítják a Mergermarket vállalati fúziókkal és felvásárlásokkal foglalkozó információszolgáltató cég meg nem nevezett munkatársai. A bolgár médiában megjelent hírek szerint elképzelhető, hogy a kétmilliárd eurós eladási árért a norvég mobilszolgáltató a magyar érdekeltségétől is megválik.

A magyar Telenornál a G7-nek azt mondták, nem kívánnak névtelen forrásokra hivatkozó találgatásokat kommentálni. Pedig a pletyka nem teljesen új keletű, a bolgár, a szerb és a montenegrói érdekeltségek átvételéről ugyanis már jó féléve sugdolóznak a piacon. A magyar leány azonban ezekből a pletykákból kimaradt, méghozzá nem is véletlenül. A capital.bg cikke szerint az iparágban többen azt tartják valószínűnek, hogy a KKR nevű amerikai befektetési alap lesz a felvásárló. A KKR a balkáni régióban már rendelkezik befektetésekkel, ám Magyarországon egyáltalán nem aktív, így iparági forrásaink szerint – még ha méretileg összevethetőek is az egyes országok Telenor-érdekeltségei – nem lenne logikus lépés, ha nálunk is bevásárolnának.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a magyar Telenornak biztosan ne lenne kérője. A piacon lehetett hallani pletykákat szakmai befektetők érdeklődéséről a közelmúltban, és nem lehet kizárni egy esetleges állami, vagy kormányközeli érdeklődőt sem. Bár a távközlés nem szerepelt azok között az ágazatok között, amiben Orbán Viktor a magyar tulajdonhányad növelését tűzte ki célul, az állami mobilcég tervének összeomlása óta időről-időre felmerül, hogy valamelyik szolgáltató hazai kézbe kerülhet. Közel öt éve az origo.hu írt arról, hogy az állam szemet vetett a harmadikszámú hazai mobilszolgáltatóra. A portál értesülései szerint a felek egyeztettek is az ügyletről, ám arra végül mégsem került sor.

A norvég telekomóriás közép- és kelet-európai klaszterének egyébként a magyar leányvállalat a legnagyobb tagja. Magyarországon már 1994 óta jelen van a szolgáltató.

 

Az eladások illeszkednének a Telenor költségcsökkentési stratégiájában, amelynek célja, hogy újra növekedő pályára álljon a vállalat. Ezt a célt szolgálta az is, hogy a vállalat eladta indiai érdekeltségét, és eladta a VEON telekomcégben való részesedését is.

 

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat felvásárlás mobilszolgáltató telekommunikáció Telenor Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Hajdu Miklós
2024. november 22. 11:05 Közélet, Vállalat

Négy gyártól várja a gazdasági csodát a kormány, és mindannyian megérezzük, ha nem jön el

A kormány mintha túl gyors felfutással számolna az új autó- és akkumulátorgyáraknál, ami fokozza a jövő évi pénzügyi terveket övező kockázatokat.

Torontáli Zoltán
2024. november 22. 06:04 Élet, Vállalat

Rá fognak kényszerülni a kisebb boltok is, hogy visszavegyék a palackokat

Az eddigi számok arra utalnak, hogy ha továbbra sem szerződnek le a MOHU-val, akkor maguk alatt vágják a fát.

Hajdu Miklós
2024. november 21. 14:01 Vállalat

Éledezik az európai autópiac, de több ezer ember állását ez már nem menti meg

Az e-autók iránti kereslet továbbra is hanyatlik, de összességében kicsit erősödött az uniós autópiac októberben. A Volkswagennél és a Fordnál így is leépítések jönnek.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 21. 10:31 Adat, Közélet

Fogy a levegő a jövő évi magyar gazdasági növekedés körül

1,8 és 2,2 százalékos növekedési előrejelzés is megjelent az elmúlt egy hétben, aligha lesz így ebből uniós szinten is kiemelkedő gazdasági teljesítmény.

Jandó Zoltán
2024. november 21. 06:04 Közélet

Újabb nagy ingatlant vett a Balatonnál a csopakiakkal hadakozó kormányközeli üzletember

Egyetlen cég tett ajánlatot azon az árverésen, amelyet a nemzeti vagyonkezelő a csopaki honvédségi üdülő értékesítésére írt ki. A vevőt már ismerik a helyiek.

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.