Hírlevél feliratkozás
László Pál
2023. március 3. 08:22 Podcast, Támogatói tartalom

Felszabadítóan hat a diákokra, ha nagyobb kontrollt kapnak a tanulmányaik felett

Köztudott, hogy a lexikális oktatás nagy része elavult, de már nem csak a tankönyvek digitalizációjáról beszélünk, hanem személyre szabásáról is. Egy, a mesterséges intelligencián alapuló algoritmus például felismeri a diák tudásszintjét és az alapján ad ki feladatot számára, hogy mennyi idő alatt hogyan próbált meg válaszolni egy adott kérdésre.

Tíz-tizenöt év múlva a most oktatással foglalkozó intézmények, óvodák, iskolák, egyetemek monopóliumát át fogja írni a technológia – mondta Greskovits György, a tehetséggondozással foglalkozó Milestone Institute társalapítója a G7 podcastban.

A beszélgetést ide kattintva vagy bármely podcast-lejátszóban lehet meghallgatni:

Tipikus középosztálybeli félelem, hogy a gyereknek mindent kell csinálni, mert nem tudjuk, mit hoz a jövő – mondta Greskovits György. Így egyszerre hegedül, lovagol, matekversenyre jár és programozni is jó lenne megtanulnia a gyereknek a szülők szerint – sorolta.

A hagyományos középiskolai tanrendben nem nagyon kérdezik meg a diákokat, mi érdekli őket, mit szeretnének tanulni. A Milestone-ban gyakorlatilag minden tárgy választható, a diákok döntenek arról, miben szeretnének elmélyülni. Összerakják a saját tananyagaikat, modulokat válogatnak össze, közös kutatási terület keresnek a mentorukkal, a diáktársaságokban pedig csoportos célkitüzések vannak, ami lehet egy vitaverseny megnyerése de akár pizzasütés is. Ha a diák van a saját oktatásának középpontjában, az nagyon kihat a motivációjára.

Mivel az iskola után, délután és hétvégén mentorálják a diákokat, a Milestone-ba jelentkezőknél fontos, hogy tudjon elég jól angolul, emellett tanuljon jól, hogy ne okozzon gondot a plusz elfoglaltság számára, és érdekődő legyen a fiatal.

A Milestone 2010-es indulása óta 157 felvételi ajánlatot kaptak a diákjaink az Oxfordi és a Cambridge-i egyetemektől – mondta Greskovits György. Az erre a két egyetemre kijutott összes magyar diák mintegy harmadát, felét adja a Milestone. A 2018-as év volt a legerősebb, akkor 33-an jutottak be erre a két angliai top egyetemre, ami több, mint amennyit az osztrákok, csehek és a szlovákok összesen összehoztak abban az évben. Ez közös sikere a Milestonenak és azoknak az iskoláknak, ahova a diákok járnak – hangsúlyozta.

A podcast megjelenését a Milestone Institute támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom milestone oktatás Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2025. március 29. 06:06 Podcast

Lemarad a gazdaság a népesség növekedése mögött, ha nem csökken Afrika kizsákmányolása

A nehézségekben a rossz kormányzási gyakorlatoknál is nagyobb szerepe lehet az adóelkerülésnek és az egyoldalú kereskedelmi kapcsolatoknak.

Stubnya Bence
2025. február 1. 06:08 Podcast

Mosolygósnak mondják a filippínó vendégmunkásokat, de sokuk lesz depressziós Magyarországon

Többszörösen kiszolgáltatott, sérülékeny csoport az itthon dolgozó EU-n kívüli vendégmunkásoké, a magyarok pedig saját kiszolgáltatottságuk miatt bizalmatlanok velük szemben. G7 Podcast!

Holtzer Péter
2025. január 25. 06:01 Podcast

Amikor jön a gyerek és beléd rúg, akkor nem az az első gondolatod, hogy ez a gyerek bajban van

A pedagógusok, nevelők nincsenek felkészülve a viselkedészavaros gyerekek kezelésére, ebben igyekszik segíteni a NoBadKid – Pressley Ridge Alapítvány.

Fontos

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.

Hajdu Miklós
2025. március 29. 15:04 Világ

Európában a klímavédelem nyírta ki az olcsó kisautókat, Amerikában Trump vámjai fogják

Az áremelkedés miatt jellemzően az olcsóbb és kisebb típusok tűnhetnek el az amerikai autópiacról. Ilyeneket már Európában is egyre nehezebb találni.