Köztudott, hogy a lexikális oktatás nagy része elavult, de már nem csak a tankönyvek digitalizációjáról beszélünk, hanem személyre szabásáról is. Egy, a mesterséges intelligencián alapuló algoritmus például felismeri a diák tudásszintjét és az alapján ad ki feladatot számára, hogy mennyi idő alatt hogyan próbált meg válaszolni egy adott kérdésre.
Tíz-tizenöt év múlva a most oktatással foglalkozó intézmények, óvodák, iskolák, egyetemek monopóliumát át fogja írni a technológia – mondta Greskovits György, a tehetséggondozással foglalkozó Milestone Institute társalapítója a G7 podcastban.
A beszélgetést ide kattintva vagy bármely podcast-lejátszóban lehet meghallgatni:
Tipikus középosztálybeli félelem, hogy a gyereknek mindent kell csinálni, mert nem tudjuk, mit hoz a jövő – mondta Greskovits György. Így egyszerre hegedül, lovagol, matekversenyre jár és programozni is jó lenne megtanulnia a gyereknek a szülők szerint – sorolta.
A hagyományos középiskolai tanrendben nem nagyon kérdezik meg a diákokat, mi érdekli őket, mit szeretnének tanulni. A Milestone-ban gyakorlatilag minden tárgy választható, a diákok döntenek arról, miben szeretnének elmélyülni. Összerakják a saját tananyagaikat, modulokat válogatnak össze, közös kutatási terület keresnek a mentorukkal, a diáktársaságokban pedig csoportos célkitüzések vannak, ami lehet egy vitaverseny megnyerése de akár pizzasütés is. Ha a diák van a saját oktatásának középpontjában, az nagyon kihat a motivációjára.
Mivel az iskola után, délután és hétvégén mentorálják a diákokat, a Milestone-ba jelentkezőknél fontos, hogy tudjon elég jól angolul, emellett tanuljon jól, hogy ne okozzon gondot a plusz elfoglaltság számára, és érdekődő legyen a fiatal.
A Milestone 2010-es indulása óta 157 felvételi ajánlatot kaptak a diákjaink az Oxfordi és a Cambridge-i egyetemektől – mondta Greskovits György. Az erre a két egyetemre kijutott összes magyar diák mintegy harmadát, felét adja a Milestone. A 2018-as év volt a legerősebb, akkor 33-an jutottak be erre a két angliai top egyetemre, ami több, mint amennyit az osztrákok, csehek és a szlovákok összesen összehoztak abban az évben. Ez közös sikere a Milestonenak és azoknak az iskoláknak, ahova a diákok járnak – hangsúlyozta.
A podcast megjelenését a Milestone Institute támogatta.
Podcast
Fontos