A középmezőny alján vagyunk az unióban a dohányzás visszaszorításában
Horvátország és Szlovákia kivételével az összes uniós tagállamban csökkent 2010-hez képest a dohánytermékeket használók aránya az Egészségügyi Világszervezet (World Health Organization – WHO) nemrég megjelent jelentése szerint.
A jelentés részletes adatokat közöl a világ számos régiójára vonatkozóan a dohánytermékek használóinak*Ez nemcsak a cigarettát jelenti, hanem minden más terméket, például a szivart, szivarkát, hevített dohánytermékeket, vízipipát stb. és a cigarettát szívók arányának alakulására.
Az uniós mezőnyben Dániában, Ausztriában és Svédországban csökkent a leginkább 2010-hez képest a dohánytermékeket használók aránya, a legkisebb mértékben pedig Horvátországban, Szlovákiában és Franciaországban csökkent az arányuk.
Magyarországon 35-ről várhatóan 31,5 százalékra fog csökkenni a dohánytermékeket rendszeresen használók aránya a WHO előrejelzése szerint 2025-re. A csökkentés mértékét tekintve ez az uniós középmezőny alját jelenti.
2022-ben itthon a 15 évnél idősebbek 27,3 százaléka cigarettázott rendszeresen*Eltérő lehet egyes országok felmérési módszertanától függően a rendszeresség fogalma, de alapvetően mindenhol az számít rendszeresen cigarettázónak, aki a felmérés előtti megadott hosszúságú időszakban legalább egyszer szívott cigarettát. a WHO becslése szerint 2010-ben ez arány még 29 százalék volt ugyanennek a jelentésnek a 2015-ös kiadása szerint.
A G7 szerkesztősége, volt munkatársai díjat alapítanak a tavaly elhunyt Szentkirályi Balázs emlékére, aki a G7 2017-es alapítástól súlyos betegségéig a gazdasági portál vezérigazgatója, szerkesztője volt.