Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2020. augusztus 14. 10:26 Élet

Átalakulnak a strandok és a szállodák a tömegturizmus szülőhelyén

A délkelet-spanyolországi Benidormot a modern turizmus bölcsőjeként tartják számon, hiszen szinte csak egy álmos kis falu volt, amikor az ötvenes években megjelentek a településen az első külföldi turisták. Manapság az év nagy részében 70 ezren lakják, de augusztusban ez a szám a hatszorosára emelkedik.

A koronavírus-járvány előtt évente nagyjából négymillió ember kereste fel, jó részük zsúfolt fapados vagy charterjáraton, hogy aztán a strandokon, az éttermekben és a szórakozóhelyeken is egy nagy tömeg részeként múlassák az időt. Ennek természetesen egy csapásra véget vetett a járvány, és bár turisták most is vannak, de a szállodák foglaltsága csak 40 százalék körüli – pedig sok hotel ki sem nyitott – a strandokon privát négyszögeket jelöltek ki, ahol maximum négy ember tartózkodhat, a rendőrök pedig mindenkire rászólnak, aki nem visel maszkot.

Ahogy a Businessweek helyszíni riportjából kiderül, a helyi szolgáltatók nem is reménykednek abban, hogy egyhamar visszatérnének a boldog békeidők, fejlesztéseikkel a most tapasztalhatóhoz hasonló körülményekre igyekeznek felkészülni. Ramón Martinez a testvérével együtt négy szállodát üzemeltet, és ezek közül kettőnek a felújítását már tervezgették egy ideje, de most újragondolták a koncepciót. A legfontosabb változás, hogy

az átalakítás után csak kétágyas szobák lesznek.

Ez fontos különbség, hiszen a városba korábban barátaikkal, családtagjaikkal érkező, viszonylag kispénzű turisták keresték a három-négyágyas szobákat, ahova még pótágyat is be lehet tenni.

Martinezék tisztában vannak azzal, hogy ez burkolt áremelésnek felel meg, ezért – habár például a nagyobb szobákkal teljesítik a besorolás feltételeit – letettek arról, hogy megszerezzék szállodáikkal a negyedik csillagot. Az árazásban egy darabig úgysem tudnák érvényesíteni a különbséget.

A vállalkozók úgy gondolják, hogy ha lesz is hatásos oltóanyag a koronavírus ellen, az emberek egy ideig akkor is nagyobb személyes teret akarnak maguk körül. Egy ideig még biztosan szolgálatban maradnak a szállodák recepciója előtti területet figyelő hőkamerák is, amilyeneket egyébként sok bolt is szolgálatba állított a városban.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkSok év múlva is máshogyan fogunk nyaralni a turizmus mostani átalakulása miattAz utóbbi évek legnagyobb nyertese volt a turizmus világszerte. Most akkora sokk jött, hogy sok mindent újra kell gondolni.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet járvány koronavírus nyaralás Spanyolország turizmus Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.

G7.hu
2024. november 19. 09:27 Élet

Szentkirályi Balázs-díjat alapít a G7

A G7 szerkesztősége, volt munkatársai díjat alapítanak a tavaly elhunyt Szentkirályi Balázs emlékére, aki a G7 2017-es alapítástól súlyos betegségéig a gazdasági portál vezérigazgatója, szerkesztője volt.

Vermes Nikolett
2024. november 17. 06:09 Élet

Milyen esélyekkel indul egy elhagyott csecsemő a magánkórházban születetthez képest?

Szerető családban eltűnhetnek a kezdeti viszontagságok következményei, de fontos, hogy minél kevesebb időt töltsenek átmeneti körülmények között.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.