Hírlevél feliratkozás
Hajdu Miklós
2021. június 27. 12:23 Tech

Szabadságra küldik a dolgozókat, mielőtt teljesen kiégnének

Fizetett szabadságra küldték a dolgozóiakat egyes amerikai technológiai cégek a járványügyi korlátozások lazítását követően, hogy elkerüljék a kiégésüket. A The Washington Post beszámolója szerint a LinkedIntől kezdve a társkereséssel foglalkozó Bumble-ig számos vállalatnál felismerték, hogy a járvány megviselte az alkalmazottaikat, akik a lezárások alatt minden korábbinál több időt töltöttek a képernyők előtt, és gyakran még akkor is a munkájukon törték a fejüket, amikor már nem kellett volna, hogy dolgozzanak.

A tech-cégeknél ráadásul gyakran különösen megnőtt a munkaterhelés a lezárások alatt, a termékeikkel a felhasználóik ugyanis a kényszerű otthonlét következtében több időt töltöttek. A már említett Bumble-nél például tavaly március óta hetven százalékkal nőtt a videochates randevúk száma, így a cég mérete jócskán megnőtt a nehéz időszak során. Az immáron több mint 700 főt foglalkoztató Bumble dolgozói ezen a héten mehettek pihenni, amit a cég a közleményében a következőképp indokolt:

Az oltottak arányának növekedésével és a korlátozások enyhülésével szerettük volna lehetővé tenni a munkatársainknak szerte a világon, hogy egy hétre elzárkózhassanak és önmagukra koncentrálhassanak.

Az amerikai lapban idézett szakértői vélemények szerint a dolgozók kiégése alapvetően a munkahelyi körülmények függvénye, és nem az egyéni személyiségjegyeké, emiatt különösen fontos, hogy a vállalatok fellépjenek ellene. Az angolul burnoutnak nevezett jelenséget 2019-ben vette fel az Egészségügyi Világszervezet a betegségeket jegyző listájába, méghozzá munkahelyi ártalomként jelentkező szindróma, azaz tünetcsoport formájában. A problémát leggyakrabban a Maslach Kiégés-teszttel vizsgálják a szakemberek, ami az érzelmi kimerültség, a deperszonalizáció és a csökkenő teljesítményérzet együttes fennállásakor jelzi a kiégés tényét.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA legtöbbet és legkevesebbet keresőket ugyanúgy fenyegeti a kiégésAz ételfutárok azért güriznek túl sokat, hogy megéljenek, a multiknál dolgozó vezetők azért, hogy helyt álljanak a nemzetközi versenyben.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Tech burnout kiégés szabadság tech Olvasson tovább a kategóriában

Tech

Bucsky Péter
2024. április 23. 04:33 Élet, Tech

Sikerült volna csökkenteni az autók fogyasztását, helyette jöttek a SUV-ok

Hiába szorgalmazza az Európai Unió, hogy legyenek egyre kevésbé szennyezők a személyautók, a városi terepjárók miatt egyre rosszabb a helyzet.

Bucsky Péter
2024. március 28. 12:41 Támogatói tartalom, Tech

Hidrogén-rásegítéses elektromos autóbuszokkal hatékonyabban zöldíthető a hazai buszállomány

Még keresik az ideális alternatív megoldást a buszüzemeltetők, de a Mercedes-Benz hidrogénes megoldása költséghatékony működésével áttörést hozhat a fenntartható közösségi közlekedésben.

Pintér Róbert
2024. március 15. 04:36 Tech, Világ

Már most is nyomasztó a totális megfigyelőrendszer Kínában, de lesz ez még rosszabb

Az új technológiák lehetővé teszik egy digitális szörnyállam létrejöttét, Kína egyre inkább annak intő példája, hogyan ne akarjunk társadalmat építeni.

Fontos

Jandó Zoltán
2024. május 6. 05:32 Pénz, Vállalat

Nem a Gazprommal lesz a politikai haszonszerzés eszköze a Fradi és a magyar labdarúgás

Mert már régen az. A magyar futballban soha nem alakult ki valódi szponzoráció. A Fidesz hatalomra kerülését követően a baráti pénzeket a politikai motiváció váltotta fel.

Torontáli Zoltán
2024. május 5. 05:32 Élet, Világ

Már egészen messziről is átjárnak a magyarok Szlovákiába élelmiszerért

Tényleg megéri 80-100 kilométerről rendszeresen kijárni cigiért, sörért, sajtért és sok minden másért? Egyre többen gondolják úgy, hogy igen.

Jandó Zoltán
2024. május 4. 05:07 Adat

Soha nem volt még ilyen enyhe az év eleje Magyarországon

Nemcsak globálisan, Magyarországon is kiugróan magas volt az átlaghőmérséklet 2024 első harmadában. Februárban és márciusban is megdőlt a hőmérsékletrekord.