Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. október 4. 11:07 Élet, Világ

Kávé, üdítő és kozmetika teszi gazdaggá a legvagyonosabb német családot

A Manager Magazin legújabb rangsora szerint a háztartási vegyipar mellett főleg kávéban, üdítőitalban és parfümben utazó Reimann család a befektetéseit kezelő JAB Holding eredményének köszönhetően 35 milliárdos vagyonnal rendelkezik, és ezzel 2017 után ismét első – letaszítva a trónról a tavaly még jól muzsikáló BMW két fő tulajdonosát, Susanne Klattent és Stefan Quandtot.

A Reimannok üzleti története egészen az 1850-es évekre nyúlik vissza, amikor Karl Ludwig Reimann vegyész közös üzemet alapított Johann Adam Benckiserrel a németországi Ludwigshafenben. Ebből az üzemből nőtt ki később a háztartási vegyszereket gyártó Benckiser, amely az 1950-es évektől kezdve világhódító útjára indította a Calgon vízlágyítót, majd belépett a fogápolási biszniszbe is. A Johann Adam Benckiser nevének kezdőbetűi után elkeresztelt JAB 1966-tól kezdve tulajdonosa az amerikai Coty kozmetikai csoportnak, igaz, a 2013-as tőzsdei bevezetés óta csak 38 százalékban.

A JAB csak a 2010-es években nyitott az üdítőitalok és a kávé, illetve a tea felé, de nagyrészt ennek köszönhető, hogy 2012-ben már a negyedik legvagyonosabb német család lett a Reimann, és azóta is a lista élmezőnyében van.

A Reimannok történetének van egy sokat kritizált, sötétebb korszaka is: a család egyes tagjai nyíltan támogatták a náci párt felemelkedését, és kényszermunkásokat is alkalmaztak a gyáraikban. Bár az unokáknak már semmi közük a múltnak ehhez a szeletéhez, azt a hibát mégis elkövették, hogy az ügyet látszólag habozva, ügyetlenül kezelték, és ezért sok kritika érte őket is. (Ugyanezt egyébként a Quandt-családdal szemben is fel lehet hozni.)

A második legvagyonosabb német jelenleg Dieter Schwarz, a Lidl tulajdonosa, a harmadik BMW után pedig sorrendben az Aldi Süd és az Aldi Nord tulajdonosai következnek, (a lánc mögött álló családi szakítás történetét mi is összefoglaltuk ebben a cikkünkben).

A BMW mögötti vagyon értékének csökkenése mögött egyébként a cég részvényeinek esése áll. A Manager Magazin becslése szerint Németországban összesen 200 eurómilliárdos (személy vagy család) lehet, számuk lényegében nem nőtt az elmúlt évben.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet Világ Aldi BMW Leggazdagabb Lidl német Reimann Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.

G7.hu
2024. november 19. 09:27 Élet

Szentkirályi Balázs-díjat alapít a G7

A G7 szerkesztősége, volt munkatársai díjat alapítanak a tavaly elhunyt Szentkirályi Balázs emlékére, aki a G7 2017-es alapítástól súlyos betegségéig a gazdasági portál vezérigazgatója, szerkesztője volt.

Vermes Nikolett
2024. november 17. 06:09 Élet

Milyen esélyekkel indul egy elhagyott csecsemő a magánkórházban születetthez képest?

Szerető családban eltűnhetnek a kezdeti viszontagságok következményei, de fontos, hogy minél kevesebb időt töltsenek átmeneti körülmények között.

Fontos

Jandó Zoltán
2024. november 21. 06:04 Közélet

Újabb nagy ingatlant vett a Balatonnál a csopakiakkal hadakozó kormányközeli üzletember

Egyetlen cég tett ajánlatot azon az árverésen, amelyet a nemzeti vagyonkezelő a csopaki honvédségi üdülő értékesítésére írt ki. A vevőt már ismerik a helyiek.

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.