Az Egyesült Királyságban először fordult elő, hogy a rádióadásokat többen hallgatták digitális eszközökről, mint a hagyományosnak mondható analóg módszerrel. Ha a trend fennmarad, a kormánynak felül kell vizsgálnia azt a tervét, amely az analóg sugárzás lekapcsolásának idejét is tartalmazza.
Az analóg földi sugárzást mi leginkább URH, azaz ultrarövid-hullámú rádiózásként ismerjük, ez az uralkodó vételi módszer például az autókban is. Nyugat-Európában azonban egyrészt a földi sugárzás digitális verziója is viszonylag jól elterjedt az utóbbi években (míg nálunk ez hiába létező technológia, használata inkább csak jelképesnek mondható), másrészt a rádiózás is az internetes kapcsolatokra (vezetékes és mobil) költözött.
Az átállásban az iNews beszámolója szerint Norvégia jár az élen, ahol már tavaly ősszel meg is szüntették az országos rádiók URH sugárzását. A brit BBC egyelőre azt mondta a lapnak, hogy korainak tartják a teljes lekapcsolást, mert azzal elvágnák a rádiózás lehetőségét az autók jelentős részében és az idősebbek körében.
A folyamatot egyébként az is erősíti, hogy a hallgatók kezdenek átszokni a podcast jellegű műsorfogyasztásra, a BBC például több mint 30 százalékos bővülést mért minden hallgatói szegmensben egy év alatt a podcastjainál. (Egyébként már a G7-nek is van podcastja, két hónapja indult műsorunknak már 7 része volt. Itt lehet meghallgatni az eddigieket, itt pedig feliratkozni.)
Élet
Fontos