Hírlevél feliratkozás
Jandó Zoltán
2021. április 27. 12:22 Vállalat

Senkinek nem kellenek Vajna Tímea drágakövei

Negyedszer hirdette meg eredménytelenül a felszámoló az egykor részben Vajna Tímea tulajdonában álló Dorottya Diamond Palace Kft. ékszerkereskedő cég készleteit. Az első három alkalomhoz hasonlóan ezúttal sem érkezett egyetlen ajánlat sem, pedig folyamatosan csökkentették azt a minimális árat, amit a vevőnek ki kellene fizetnie. Április elején már alig több mint harmadannyiért hirdették meg az ékszereket és egyéb tárgyakat, mint amennyire az értéküket tavaly ősszel becsülték.

A Dorottya Diamond Palace Kft. bedőlésének 2017-ben, amikor a cég eddigi utolsó beszámolóját közzétette, még sok jele nem volt. A vállalat ugyan nem működött nyereségesen, de voltak tartalékai, és a fizetőképessége sem tűnt kifejezetten rossznak. Két évvel később, 2019-ben azonban a társasággal szemben már sorra indultak a végrehajtási eljárások, mások mellett az adóhatóság részéről is. Ekkor a 24.hu azt írta, hogy a korábban a cégben 49 százalékos részesedéssel rendelkező Vajna Tímea*Illetve vélhetően Vajna Tímea cége, amelyen keresztül birtokolta a vállalatot. is nyújtott kölcsönt az ékszerkereskedőnek, ám az nem fizette még vissza a pénzt.

A vállalat ellen végül nagyjából másfél éve indult meg a felszámolási eljárás. Ennek keretében próbálták meg már több ízben is értékesíteni a társaság megmaradt készleteit: közel 130 drágakövet – köztük turmalint, zafírokat és fekete gyémátokat -, több mint 100 gramm aranytörmeléket, páncélszekrényeket, vitrineket, kamerákat és különböző irodabútorokat.

Az eszközök összértékét tavaly októberben még 5,7 millió forintra becsülték, és ennyiért is hirdették meg őket, de ekkora összeget senki nem akart fizetni. A következő körben – közvetlenül karácsony előtt – a becsérték maradt, de már 4 millióért is el lehetett volna vinni a bútorokat és az ékszereket, ám azok még így sem kellettek senkinek. Sőt, februárban 2,9 milliós minimálár mellett sem érkezett ajánlat.

Az április elején közzétett újabb pályázaton így már csak 2,2 millió forintos árat határoztak meg, sőt valamiért a becsült értéket is ennyire szállították le, holott a készlet pontosan ugyanaz, amit fél éve még 5,7 millió forintra értékeltek fel. Most az ékszertöremlékeket és drágaköveket a korábbi kétmillió forint helyett egymillióra, a bútorokat 3,7 millió helyett 1,2 millió forintra taksálták. Ennek ellenére lett az eredmény ugyanaz, mint korábban, azaz nem érkezett egyetlen ajánlat sem.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkTizenkét milliárdot hozott a hagyaték, amit már az USA-ból birtokolhat Vajna TímeaVajna Tímea túladott a legfontosabb cégen. Az új tulajdonos egy Las Vegas-i cég, amely mögé a végső haszonélvező kényelmesen el tud bújni.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat Dorottya Diamond Palace ékszer Vajna Tímea Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.