Hírlevél feliratkozás
Fabók Bálint
2020. április 20. 10:57 Vállalat

Elhagyja a YouTube-ot a legnagyobb magyar csatorna

Előreláthatólag a következő hétvégén lényegében az összes videóját törli a YouTube legnagyobb magyarországi szereplője, a KerekMese – közölte a G7-tel a csatornát a feleségével közösen megalapító Tavaszi László. A pár perces rajzfilmeket gyártó házaspár csatornájának mintegy 780 ezer követője van a YouTube-on, és az összes megtekintés alapján a legnagyobb magyarországi szereplő a platformon.

 

Tavaszi László korábban informatikusként dolgozott, felesége, Vass Mónika pedig szabadúszó illusztrátorként. Amikor Tavaszi 2012-ben elvesztette a munkáját, nehéz helyzetbe kerültek, és ekkor döntöttek úgy, hogy saját rajzfilmekkel próbálkoznak. Videóik elképesztő nézettségeket pródukálnak, a Számoló dal például 35 millió megtekintésnél tart. A vállalkozás történetéről tavaly jelent meg cégportrénk.


A Számoló dal

Tavaszi László a mostani döntésük hátteréről azt mondta nekem, hogy hosszú ideje gondolkoznak azon, hogy saját lábra állnak. „Régi tervünk volt, hogy próbáljuk függetleníteni magunkat minden platformtól. Bár nehezebb út lesz, bízunk benne, hogy a KerekMese van olyan ismert és olyan minőségű, hogy meg fog állni saját lábán” – mondta.

A változás időzítésében leginkább az játszott szerepet, hogy január 1-jétől számos változást vezettek be a YouTube-on, amelyek főleg a gyerektartalmakat érintették. Tavaszi szerint nem lehet például hozzászólni, lájkolni az ilyen videóknál, és lejátszási listára sem lehet tenni őket. „Nem voltak ezek drasztikus változások, de előrevetítik, hogy senkinek sem életbiztosítás csak erre alapozni” – mondta.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkEgy balatoni faluban élő házaspár uralja a magyar YouTube-otDancsó Péter és PamKutya videóit összesen nem látták annyian, mint a KerekMeséit. Cégportrénkból az is kiderül, mennyi pénzt hoz a legnagyobb magyar Youtube oldal.

Emiatt január 1-jétől új videóikból csak egy részletet tettek fel, majd a nézőket átirányították saját oldalukra, ahol tovább lehetett nézni a videókat. Tavaszi szerint ez elég jól működött, sok embert át tudtak terelni. A YouTube-on nagyjából havi 10-15 millió megtekintésük volt mintegy egymillió különböző nézőtől, a saját oldalukon pedig most havi 100 ezer egyedi látogatójuk van. Várhatóan a hétvégétől videóik 99 százaléka már csak a kerekmese.hu-n érhető el.

A videókat továbbra is ingyenesen lehet majd nézni, a bevételük pedig továbbra is a videók alatt menő hirdetésekből fog származni. Tavaszi szerint az önállósodásuk hatására az elmúlt hónapokban háromszoros sebességgel haladtak. Mivel „sokkal inspirálóbb” így dolgozni, három hónap alatt 8-9 videót készítettek, míg korábban jellemzően egy hónap alatt készült el egy videó.

 

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat KerekMese közösségi média YouTube Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.