Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2018. február 2. 12:03 Tech

Megkértük a Lidl robotját, ajánljon bort egy gulyáshoz, és ez lett belőle

Februártól indult el Angliában a Lidlnek az a csetbotja, amely mesterséges intelligenciára épülő szolgáltatásként ajánl borokat ételekhez. Margot-nak hívják, és a Messengeren keresztül lehet vele szóba elegyedni. Kipróbáltuk, hogy mit szól egy-két magyaros kérdéshez.

Margot-val úgy lehet kapcsolatba lépni, hogy az ember a Facebookra bejelentkezve a Messengeren keresztül küld egy üzenetet a Lidl angliai oldalára (Lidl UK). A válaszüzenet egy menü, amelyből ki lehet választani a “Start the Wine Bot” opciót, ez takarja a robotot.

Az opcióra klikkelve egy válaszüzenetben bemutatkozik Margot, és egy újabb menüsort ajánl fel:

Mi nem a menüből választottunk, hanem rögtön leteszteltük, ismeri-e a magyar gulyást, és üzenetünkben kértük, ajánljon hozzá egy bort. Margot egész jól értette, hogy miről van szó, és a marhahúsos ízekhez három bort ajánlott: egy olasz és egy francia száraz vöröset, 11 illetve 10 angol fontért, valamint egy ausztrál Cabernet Sauvignont, potom 4,39 fontért.

Ekkor megkérdeztük tőle, hogy az ételhez tud-e magyar bort ajánlani, szándékosan azt a szót használva (stew), amelyet ő vezetett be a beszélgetésbe, hogy ne veszítse el a fonalat. Margot azonban ekkor már csak Magyarországot azonosította be, nem volt képes értelmezni, hogy továbbra is a gulyáshoz szeretnénk bort kérni, így ajánlott egy tokaji édes fehéret, és egy száraz Pinot Gris-t, utóbbiról hirtelen nem is tudtuk megállapítani, mi is lehet pontosan.

Ezért visszakérdeztünk, hogy “Ez nem egy fehérbor?”, arra utalva, hogy a beszélgetésünk elején Margot még vöröset ajánlott. Ebből a kérdésből azonban csak a fehéret értette meg, és ajánlott öt különböző fehérbort.

Megpróbáltuk pontosítani az igényünket, és feltettük azt a kérdést, hogy van-e magyar vörösbora egy gulyáshoz? Ebből a magyar és a vörös szavakat jól beazonosította, és nagyon udvariasan közölte, hogy nincs ilyen az áruház kínálatában. Azt tanácsolta, kérdezzünk általánosabban, például így: “Milyen chilei borokat árulnak?”.

Feltettük azt a kérdést is, hogy milyen magyar borokat árulnak, ezzel visszajutottunk a két magyar fehérhez. Úgy tűnik, ezt a két magyar bort lehet kapni az angliai Lidlben.

Amikor megköszöntük a segítséget, Margot udvariasan válaszolt, végül leteszteltük, mit szól egy smile emodzsihoz, de nem okozott neki zavart.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Tech bor chatbot gulyás Lidl robot Olvasson tovább a kategóriában

Tech

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 14:51 Tech, Vállalat

Jöhetnek a pénztárgépek, amelyek már csak kérésre adnak papíros nyugtát

Az online pénztárgépet 2028 közepéig minden kereskedőnek e-pénztárgépre kell majd cserélnie, ezek már csak külön kérésre fogják kinyomtatni a nyugtát és az áfás számlát.

Torontáli Zoltán
2025. március 3. 06:01 Tech, Vállalat

Világító kutyanyakörvektől jutott milliárdos regionális webshopig három magyar testvér

A pendrive, a longboard és a rovartelep nem jött be, a kutyatáp viszont nagyon, ez a Vargyas testvérek tanulságos útja a nullától az egymilliárdig.

Vámosi Ágoston
2025. február 15. 17:41 Tech

Magyarországon alig ismert márkák hajtják a világ okostelefon-piacát

Az Apple és a Samsung egyaránt visszaesett, a hasító kínai márkáknak köszönhetően azonban tavaly újra nőttek az eladások.

Fontos

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 05:58 Vállalat

Ezért nem tud ma beszállni az árversenybe a sarki élelmiszerbolt

Az árrésstop minden korábbinál jobban megmutatta, milyen hatalmas előnyben vannak a nagy boltláncok a beszerzések terén a kisboltokhoz képest.

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.