Hírlevél feliratkozás
László Pál
2023. november 21. 15:01 Podcast, Támogatói tartalom

Biztató, hogy a fiatalok látják az érme mindkét oldalát a mesterséges intelligenciával kapcsolatban

Sok potenciált látnak az adminisztratív jellegű munkák felszámolásában a mesterséges intelligencia felhasználásával a fiatalok, de közben elég reálisan látják azt is, hogy a kognitív és a tanulási képességek, az emberi intelligencia leépüléséhez vezethet.

Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar alapítója, a Design Terminál vezetője, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem alapítványi elnöke és Kotsis Ádám, a Boston Consulting Group (BCG) partner-társigazgatója voltak a G7 Beszélgetések podcast vendégei.

Az adást ide kattintva vagy bármely podcast lejátszóban lehet meghallgatni:

A Brain Bar egy elsősorban egyetemistáknak, középiskolásoknak szóló jövőfesztivál, amin az idén több mint 10 ezren vettek részt. Kétezren kitöltötték a BCG-vel közösen készített kérdőívet is, amelyben a jövővel kapcsolatos félelmeikről, reményeikről kérdezték őket.

A válaszokból kiderült: 79 százalékuk optimista, hogy a mesterséges intelligencia (MI) pozitív hatással lesz a munkájára, de 49 százalékuk fél attól, hogy az emberi intelligenciára viszont negatív hatása lesz.

Az érvényesüléshez szükséges készségek között 30 százalék körül említették a kommunikációs képességet, míg az empátiát, érzelmi intelligenciát 6 százalék körül, ahogy a csapatmunka és az együttműködés is hasonlóan alacsony százalékot kapott.

„Valószínűleg azt gondolják, hogy az előrejutáshoz sokkal inkább technikai készségek, nem pedig emberi minőség kell. Egy olyan világot kellene építenünk, amiben ez fordítva van” – mondta Böszörményi-Nagy Gergely.

Kiderült az is, hogy 77 százalékuk szerint a legújabb technológiák elsajátítása fontosabb, mint a klasszikus tudásé.

„Igaz, hogy sokmindent megtalálunk az interneten, de ott kezdődik, hogy értelmezzem a világot, okos kérdést tegyek fel, és aztán kezdjek valamit a válasszal, kérdés, hogy tények nélkül el tudok-e idáig jutni. Nekem nem az a benyomásom, hogy egy bizonyos mennyiségű tényanyag nélkül értelmezni tudnánk a minket körülvevő világot” – mondta Kotsis Ádám.

A podcast elkészítését a Boston Consulting Group támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2025. március 29. 06:06 Podcast

Lemarad a gazdaság a népesség növekedése mögött, ha nem csökken Afrika kizsákmányolása

A nehézségekben a rossz kormányzási gyakorlatoknál is nagyobb szerepe lehet az adóelkerülésnek és az egyoldalú kereskedelmi kapcsolatoknak.

Stubnya Bence
2025. február 1. 06:08 Podcast

Mosolygósnak mondják a filippínó vendégmunkásokat, de sokuk lesz depressziós Magyarországon

Többszörösen kiszolgáltatott, sérülékeny csoport az itthon dolgozó EU-n kívüli vendégmunkásoké, a magyarok pedig saját kiszolgáltatottságuk miatt bizalmatlanok velük szemben. G7 Podcast!

Holtzer Péter
2025. január 25. 06:01 Podcast

Amikor jön a gyerek és beléd rúg, akkor nem az az első gondolatod, hogy ez a gyerek bajban van

A pedagógusok, nevelők nincsenek felkészülve a viselkedészavaros gyerekek kezelésére, ebben igyekszik segíteni a NoBadKid – Pressley Ridge Alapítvány.

Fontos

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.

Hajdu Miklós
2025. március 29. 15:04 Világ

Európában a klímavédelem nyírta ki az olcsó kisautókat, Amerikában Trump vámjai fogják

Az áremelkedés miatt jellemzően az olcsóbb és kisebb típusok tűnhetnek el az amerikai autópiacról. Ilyeneket már Európában is egyre nehezebb találni.