Hírlevél feliratkozás
László Pál
2021. július 19. 09:16 Podcast, Támogatói tartalom

Olyan cégekkel versenyzünk, amelyeket 5-10 éve alapítottak, de lehet, hogy 5 év múlva már nem lesznek itt

A Siemens már 135 éve van jelen Magyarországon, és mindig a villamosenergia, a villamosság és az automatizálás, az informatika fejlődésében látta a jövőt. Ma olyan cégekkel versenyzünk, amelyeket 5-10 éve alapítottak, és akár nagyobbak is, mint a Siemens, de lehet, hogy 5 év múlva már nem lesznek itt – mondta Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. frissen kinevezett elnök-vezérigazgatója a G7 podcastban.

A beszélgetés bármely podcast-lejátszóban és ide kattintva hallgatható meg:

Ma már a Siemens inkább high-tech cég, mint ipari konglomerátum. A fogyasztók által leginkább ismert, Siemens márkájú háztartásigép-üzletága például már nincs meg, viszont a nagy felhasználóknál, autóipari, gyógyszeripari cégeknél, kereskedelmi épületekben, erőművekben, gyárakban megtalálhatók a Siemens rendszerei.

Az ipar 4.0 egy többlépcsős folyamat. Sok cég még az adatok begyűjtésénél tart, de még nem nagyon tud velük mit kezdeni. Ma az adatok nagyon kis részét használjuk csak, 1-2 százalékát – ezért lenne fontos big data helyett smart datáról beszélni, hogy azokat az adatokat gyűjtsük, amiket tényleg szeretnénk és tudunk használni – mondta Jeránek Tamás. Másoknál megvan már az adatvizualizáció: napra vagy akár másodpercre lebontva látható például az üzem energiafogyasztása vagy a legyártott termékek száma. A jövőben majd visszanyúlunk a rendszerbe, és elkezdjük irányítani, változtatni a termelést akár távolról is, ezután pedig már az a fokozat jön, hogy magára hagyhatjuk a gyártást, és a mesterséges intelligencia segítségével annyira elő tudjuk készíteni a gyártást, hogy rá lehet bízni a termelést a rendszerre.

A Siemens szoftverek egyik kulcsa a szimuláció: ez a megoldás jóval olcsóbb és gyorsabb a termékek tesztelésére – elég, ha egy autó töréstesztjére gondolunk. A szoftver képes arra is, hogy megmutassa a termék gyenge pontjait, amin változtatni kell, sőt, egész gyártósorokat is lehet szimulálni vele. A kulcs a digitális és valódi világ összekapcsolása- fejtette ki a vezérigazgató.

A podcast megjelenését a Siemens Zrt. támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom ipar 4.0 podcast Siemens Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2024. november 9. 06:02 Podcast

Sikeres, innovatív magyar cégekhez kiszámítható oktatás és kutatás is kellene

Csehország és Észtország állva hagyta innovációban Magyarországot. A G7 Podcastban Cséfalvay Zoltánt kérdeztük, hogy mit lehetne jobban csinálni.

Bucsky Péter
2024. október 26. 06:10 Podcast

Sok pénzzel nyomul a Balkánon a kormány, de miért jó ez Magyarországnak?

200 milliárd forint kedvezményes kölcsönt nyújt hazánk Észak-Macedóniának. A térség szakértőjével készített podcastunkból kiderül, hogy mire fordíthatják ezt az összeget.

Holtzer Péter
2024. október 19. 06:04 Podcast

Már azt sem tudjuk pontosan, hogy hány gyerek jár a magyar iskolákba

Egyre kevesebbet tudunk a közoktatásról, pedig szakpolitikai elemzések nélkül át sem lehet gondolni, hogy mit kellene hosszú távon csinálni.

Fontos

Hajdu Miklós
2024. november 22. 11:05 Közélet, Vállalat

Négy gyártól várja a gazdasági csodát a kormány, és mindannyian megérezzük, ha nem jön el

A kormány mintha túl gyors felfutással számolna az új autó- és akkumulátorgyáraknál, ami fokozza a jövő évi pénzügyi terveket övező kockázatokat.

Torontáli Zoltán
2024. november 22. 06:04 Élet, Vállalat

Rá fognak kényszerülni a kisebb boltok is, hogy visszavegyék a palackokat

Az eddigi számok arra utalnak, hogy ha továbbra sem szerződnek le a MOHU-val, akkor maguk alatt vágják a fát.

Hajdu Miklós
2024. november 21. 14:01 Vállalat

Éledezik az európai autópiac, de több ezer ember állását ez már nem menti meg

Az e-autók iránti kereslet továbbra is hanyatlik, de összességében kicsit erősödött az uniós autópiac októberben. A Volkswagennél és a Fordnál így is leépítések jönnek.