Hírlevél feliratkozás
Jandó Zoltán
2017. november 21. 13:29 Vállalat

Adják-veszik a cégeket az Orbán-családon belül

Orbán Győző lett a tulajdonosa a Nehéz Kő Kft-nek. A logisztikai vállalat eddig is a miniszterelnök családjának érdekeltségébe tartozott, de október végéig nem a kormányfő édesapja, hanem testvére, Orbán Áron volt az egyetlen tag. Illetve a társügyvezető is, ám három hete már ezt a pozíciót sem tölti be.

Ez az a vállalat, amely az Orbán-család bányáiból származó anyagokat szállítja. A vállalatról májusban a Direkt36 azt írta, hogy 2012-ben vette át egy másik Orbán-cég, a Dolomit Kft. szállítmányozási feladatait, és azóta is szépen nőtt. A lap újságíróinak utóbbi társaság székhelyén tett látogatása során előfordult, hogy egy órán belül 4-5 kamionjuk is megérkezett a telepre.

A mostani váltás azért lehet elsőre érdekes, mert bár a tulajdonviszonyok családon belül korábban is változtak időről időre, az egyetlen biztos pont Orbán Áron személye volt. Olyannyira, hogy a céget eredetileg Ideális Áron Bt. néven hozták létre, és csak 2008 óta működik Nehéz Kő Kft-ként. Tavaly év végén pedig a miniszterelnök testvére lett az egyededüli tulajdonos, azaz úgy tűnt, hogy a család érdekeltségeibe tartozó cégcsoportban ő felel majd a logisztikáért. Az újabb fordulat ugyanakkor nem volt teljesen előzmény nélküli sem, Orbán Győző ugyanis ügyvezetőként már júliusban visszatért a Nehéz Kő Kft-hez.

Nem ez az első komoly váltás az Orbán-család céges érdekeltségeiben, sőt, az idén kifejezetten nagy a mozgás a vállalatcsoporton belül. Az egyik aranytojást tojó tyúknak számító (csak az idén 730 millió forintos osztalékot fizető) társaságot, a Gánt Kő és Tőzeg Kft.-t szintén a közelmúltban választották ketté. A cég korábban a kormányfő édesanyja, édesapja, és másik testvére tulajdonában volt ez azonban október 1-jén megváltozott. A megmaradó vállalat (ami a Gánt Kő Kft. nevet viseli) kizárólag idősebb Orbán Győzőé lett, míg a vállalatból kiváló Hahót Tőzeg Kft. Orbán Győzőné és ifjabb Orbán Győző kezébe került.

Utóbbi tranzakcióhoz az érintettek számos olyan iratot leadtak a cégbíróságon, amit egyébként a vállalatok ritkán szoktak nyilvánosságra hozni, ezekből pedig kifejezetten érdekes dolgok is kiderültek. Ilyen például, hogy Mészáros Lőrinc testvérével is üzletel a vállalat, illetve, hogy a tulajdonosok elég érdekes módszerrel vesznek ki pénzt a társaságból.

Fotó: MTI/Varga György

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat Gánt Nekéz Kő Kft. Orbán Áron Orbán Győző Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Vámosi Ágoston
2025. április 2. 05:59 Vállalat

Olyasmiben látott értéket, amiben más nem, erre alapozva válna globális céggé a magyar Datapao

A magyar adatelemző cég az egyike az ezer leggyorsabban növekvő európai cégnek a Financial Times szerint. De hogyan jutottak ide?

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 14:51 Tech, Vállalat

Jöhetnek a pénztárgépek, amelyek már csak kérésre adnak papíros nyugtát

Az online pénztárgépet 2028 közepéig minden kereskedőnek e-pénztárgépre kell majd cserélnie, ezek már csak külön kérésre fogják kinyomtatni a nyugtát és az áfás számlát.

Jandó Zoltán
2025. április 1. 10:54 Pénz, Vállalat

A NER-t is egyre jobban elérheti a kormány inflációs harca

A bankoknál árstopot vezetne be a kormány, a távközlési cégektől pedig 10 százalékos árcsökkentést várnak. Ezt már a NER milliárdosai is megérezhetik.

Fontos

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 05:58 Vállalat

Ezért nem tud ma beszállni az árversenybe a sarki élelmiszerbolt

Az árrésstop minden korábbinál jobban megmutatta, milyen hatalmas előnyben vannak a nagy boltláncok a beszerzések terén a kisboltokhoz képest.

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.