Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. március 11. 09:59 Élet, Világ

A németek szemérmetlenül rámozdulnak az Angliában dolgozó kelet-európaiakra

Düsseldorfban jobb a fizetés, jobbak a szociális ellátások, jobb a munkaidő beosztás, de még az időjárás és a konyha is. A két utolsó állítás nem biztos, hogy igaz egy kelet-európai munkavállaló számára, de lehet benne valami, ha már egy ideje az Egyesült Királyságban dolgozik. A düsseldorfi egyetemi kórház pont erre játszik rá: miután érzékelte, hogy a Brexit miatt a kelet-európai munkaerő hajlandó elvándorolni Angliából, többek között megcélozta a lengyeleket.

Ahogy a Dziennik írja, csak a düsseldorfi egyetemi kórházban 100 teljes munkaidős állásra keresnek jelentkezőket, de a statisztikák szerint a német kórházakban összesen 70 ezren tudnának azonnal elhelyezkedni. Angliában jelenleg körülbelül 1 millió lengyel dolgozik, a felmérések pedig most már azt mutatják, hogy jelentős részük tart a Brexittől, illetve teljesen bizonytalan abban, hogy milyen lesz az élete az unióból való kiválás után.

Sokan félnek attól, hogy a kilépés után drágulni fog az élet, és így Németországban, a Benelux államokban vagy Skandináviában anyagilag kedvezőbb lehet a munkavállalás. Németországban jelenleg 860 ezer lengyel dolgozik, de még az ország keleti részében is lenne számukra sok hely, márpedig onnan viszonylag könnyű hazajárniuk.

A német munkaerőhiányt az elmúlt években unión kívülről érkezett bevándorlók is enyhíteni fogják, hatásuk ma még azért nem látványos, mert tanulnak: a szükséges szakképesítéseket és nyelvtudást szerzik meg a nekik szervezett tanfolyamokon.

A düsseldorfi kórházban egyáltalán nem tartanak a nyelvi problémáktól, korábban a spanyol munkavállalókkal is jól boldogultak, és elképzelésük szerint a lengyeleket ugyanúgy integrálják majd a szervezetbe.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet Világ Brexit Düsseldorf kivándorlás kórház Lengyelország munkavállalók Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Bucsky Péter
2024. április 29. 04:33 Adat, Élet

Külföldi polgármestert is választhatna több magyar település a nagy arányuk alapján

Nem feltétlenül ott él a legtöbb külföldi állampolgár Magyarországon, ahol azt a gazdasági fejlettség alapján várnánk.

Hajdu Miklós
2024. április 28. 04:33 Élet

Ha így megy tovább, az alapkamat helyett a folyók vízállása határozza meg az inflációt

Eddig a globális felmelegedés árakra gyakorolt hatásait többnyire átmenetinek, esetlegesnek tartották az elemzők, de eljött az ideje a szemléletváltásnak.

Bucsky Péter
2024. április 25. 04:39 Adat, Élet

Több ezer milliárdos rezsivédelem után a magyarok harmada fával fűt

Az energiaválság megmutatta, hogy miért tévút hosszú távon a rezsicsökkentés, amelyből ráadásul az igazán szegények többsége ki is marad, hiszen fával fűt.

Fontos

Váczi István
2024. április 30. 04:37 Világ

Olyan lehetőség előtt áll az orosz hadsereg Ukrajnában, mint utoljára két éve

Nem sikerült kihúzniuk az ukránoknak jelentősebb területveszteség nélkül a lőszerutánpótlás és létszámbeli erősítés beérkezéséig, és az is kérdés, nem kerülnek-e még nagyobb bajba.

Avatar
2024. április 27. 04:37 Világ

Amerika részben hátat fordít a fenntarthatóságnak, Európa még kitart

Bár az ESG-célkitűzéseket mindössze néhány évvel ezelőtt állították fel, már annyi feszültséget okoztak, hogy az Egyesült Államokban részben feladták őket.

Váczi István
2024. április 26. 04:39 Adat, Világ

Kimeríthetetlen orosz hadsereg? Egyre fogy az egyik legfontosabb fegyverük

Népszerű elképzelés, hogy az orosz hadsereg szinte bármekkora veszteséget képes pótolni, ám a Szovjetunióról örökölt fegyverkészletek sem végtelenek.