Düsseldorfban jobb a fizetés, jobbak a szociális ellátások, jobb a munkaidő beosztás, de még az időjárás és a konyha is. A két utolsó állítás nem biztos, hogy igaz egy kelet-európai munkavállaló számára, de lehet benne valami, ha már egy ideje az Egyesült Királyságban dolgozik. A düsseldorfi egyetemi kórház pont erre játszik rá: miután érzékelte, hogy a Brexit miatt a kelet-európai munkaerő hajlandó elvándorolni Angliából, többek között megcélozta a lengyeleket.
Ahogy a Dziennik írja, csak a düsseldorfi egyetemi kórházban 100 teljes munkaidős állásra keresnek jelentkezőket, de a statisztikák szerint a német kórházakban összesen 70 ezren tudnának azonnal elhelyezkedni. Angliában jelenleg körülbelül 1 millió lengyel dolgozik, a felmérések pedig most már azt mutatják, hogy jelentős részük tart a Brexittől, illetve teljesen bizonytalan abban, hogy milyen lesz az élete az unióból való kiválás után.
Sokan félnek attól, hogy a kilépés után drágulni fog az élet, és így Németországban, a Benelux államokban vagy Skandináviában anyagilag kedvezőbb lehet a munkavállalás. Németországban jelenleg 860 ezer lengyel dolgozik, de még az ország keleti részében is lenne számukra sok hely, márpedig onnan viszonylag könnyű hazajárniuk.
A német munkaerőhiányt az elmúlt években unión kívülről érkezett bevándorlók is enyhíteni fogják, hatásuk ma még azért nem látványos, mert tanulnak: a szükséges szakképesítéseket és nyelvtudást szerzik meg a nekik szervezett tanfolyamokon.
A düsseldorfi kórházban egyáltalán nem tartanak a nyelvi problémáktól, korábban a spanyol munkavállalókkal is jól boldogultak, és elképzelésük szerint a lengyeleket ugyanúgy integrálják majd a szervezetbe.
Élet
Fontos