Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. március 11. 09:59 Élet, Világ

A németek szemérmetlenül rámozdulnak az Angliában dolgozó kelet-európaiakra

Düsseldorfban jobb a fizetés, jobbak a szociális ellátások, jobb a munkaidő beosztás, de még az időjárás és a konyha is. A két utolsó állítás nem biztos, hogy igaz egy kelet-európai munkavállaló számára, de lehet benne valami, ha már egy ideje az Egyesült Királyságban dolgozik. A düsseldorfi egyetemi kórház pont erre játszik rá: miután érzékelte, hogy a Brexit miatt a kelet-európai munkaerő hajlandó elvándorolni Angliából, többek között megcélozta a lengyeleket.

Ahogy a Dziennik írja, csak a düsseldorfi egyetemi kórházban 100 teljes munkaidős állásra keresnek jelentkezőket, de a statisztikák szerint a német kórházakban összesen 70 ezren tudnának azonnal elhelyezkedni. Angliában jelenleg körülbelül 1 millió lengyel dolgozik, a felmérések pedig most már azt mutatják, hogy jelentős részük tart a Brexittől, illetve teljesen bizonytalan abban, hogy milyen lesz az élete az unióból való kiválás után.

Sokan félnek attól, hogy a kilépés után drágulni fog az élet, és így Németországban, a Benelux államokban vagy Skandináviában anyagilag kedvezőbb lehet a munkavállalás. Németországban jelenleg 860 ezer lengyel dolgozik, de még az ország keleti részében is lenne számukra sok hely, márpedig onnan viszonylag könnyű hazajárniuk.

A német munkaerőhiányt az elmúlt években unión kívülről érkezett bevándorlók is enyhíteni fogják, hatásuk ma még azért nem látványos, mert tanulnak: a szükséges szakképesítéseket és nyelvtudást szerzik meg a nekik szervezett tanfolyamokon.

A düsseldorfi kórházban egyáltalán nem tartanak a nyelvi problémáktól, korábban a spanyol munkavállalókkal is jól boldogultak, és elképzelésük szerint a lengyeleket ugyanúgy integrálják majd a szervezetbe.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet Világ Brexit Düsseldorf kivándorlás kórház Lengyelország munkavállalók Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.

G7.hu
2024. november 19. 09:27 Élet

Szentkirályi Balázs-díjat alapít a G7

A G7 szerkesztősége, volt munkatársai díjat alapítanak a tavaly elhunyt Szentkirályi Balázs emlékére, aki a G7 2017-es alapítástól súlyos betegségéig a gazdasági portál vezérigazgatója, szerkesztője volt.

Vermes Nikolett
2024. november 17. 06:09 Élet

Milyen esélyekkel indul egy elhagyott csecsemő a magánkórházban születetthez képest?

Szerető családban eltűnhetnek a kezdeti viszontagságok következményei, de fontos, hogy minél kevesebb időt töltsenek átmeneti körülmények között.

Fontos

Hajdu Miklós
2024. november 21. 14:01 Vállalat

Éledezik az európai autópiac, de több ezer ember állását ez már nem menti meg

Az e-autók iránti kereslet továbbra is hanyatlik, de összességében kicsit erősödött az uniós autópiac októberben. A Volkswagennél és a Fordnál így is leépítések jönnek.

Stubnya Bence
2024. november 21. 10:31 Adat, Közélet

Fogy a levegő a jövő évi magyar gazdasági növekedés körül

1,8 és 2,2 százalékos növekedési előrejelzés is megjelent az elmúlt egy hétben, aligha lesz így ebből uniós szinten is kiemelkedő gazdasági teljesítmény.

Jandó Zoltán
2024. november 21. 06:04 Közélet

Újabb nagy ingatlant vett a Balatonnál a csopakiakkal hadakozó kormányközeli üzletember

Egyetlen cég tett ajánlatot azon az árverésen, amelyet a nemzeti vagyonkezelő a csopaki honvédségi üdülő értékesítésére írt ki. A vevőt már ismerik a helyiek.