Hétszázmilliót követel a NAV a Mészáros Lőrinc esküvőjét és akadémiáját védő cégtől
Felkerült az adóhatóság „nagy összegű adóhiánnyal rendelkező adózókat” összesítő listájára az Eurovéd Security Zrt. őrző-védő cég.
A vállalat szolgáltatásait korábban magán és üzleti célokra is többször igénybe vette Mészáros Lőrinc. A céget emiatt több esetben is a felcsúti milliárdoshoz kötötték, ám semmi nem utal arra, hogy Mészárosnak a megrendeléseken kívül köze lenne a társasághoz.
Előzmények: az Eurovéd Zrt-t 2014-ben alapította egy felcsúti vállalkozó. A cég akkor tett szert országos ismertségre, amikor kiderült, hogy több ízben is dolgoztak Mészáros Lőrincnek.
A 24.hu korábbanarról írt, hogy „már működésük első évében megkapták a milliárdos tihanyi nyaralójának és a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiának az őrzését, azóta pedig a cégbirodalom más részei, köztük a hotelek és az irodaházak biztonságát is az Eurovéd szavatolja”.
A társasághoz aztán 2022 elején kiszállt a NAV. A Magyar Hang értesülései szerint az adóhatóság több száz millió forintnyi készpénzt foglalt le a házkutatások során, a cég vezetői pedig előzetes letartóztatásba kerültek.
Számokban: a Mészáros-féle megrendelések elég szép lökést adtak az Eurovédnek. A vállalat már működése első teljes évében közel 270 milliós árbevételt ért el, ami 2021-re közel 2 milliárdig emelkedett.
Az első években a társaság túl sok nyereséget még nem termelt, a 2020-as évek elejére azonban közel negyedmilliárd forintnyi profit így is összejött. A tulajdonos 2021-ben 40 millió forintot ki is vett a vállalatból.
A jelek szerint azonban az adót nem sikerült úgy befizetni, ahogyan kellett volna. A NAV 209 millió forintnyi adóhiányt állapított meg a cégnél, de ezen felül további 492 millió forintnyi bírságot és késedelmi pótlékot is fizetnie kellene a vállalatnak.
Mi várható? Meglepő lenne, ha ekkora összeget be tudna hajtani a cégen az adóhatóság. A vállalatnak a legutóbbi beszámolója szerint 54 ezer forintja volt a pénztárában és a bankszámláján összesen.
Bár ezen felül voltak más eszközei, például ingatlanok és gépek durván 170 millió forint értékben, ezt nagyrészt hitelből finanszírozták.
Az ország egyik legnagyobb bankjában az MNB-botrány kulcsszereplőihez köthető alapoknak is jelentős részesedése van, a tét több százmilliárd forint lehet.