Még késő tavasszal elindította a Corso Danubio kifejezés és egy hozzá tartozó ábra védjegybejelentési folyamatát a miniszterelnök vejének tulajdonában lévő BDPST Ingatlanforgalmazó és Beruházó Zrt.
- Ha a hatóság bejegyzi a védjegyet, akkor kizárólag Tiborcz István vállalata használhatja kereskedelmi célokra a vélhetően a Dunakorzóra utaló kifejezést.
Háttér: a Dunakorzó a Duna pesti oldalának Lánchíd és az Erzsébet híd közötti szakasza. Kifejezetten kedvelt turistacélpont, és az ingatlanok négyzetméterára hagyományosan itt az egyik legmagasabb az egész országban.
- Nem véletlen, hogy a Monopoly magyar kiadásában a Dunakorzó, illetve a közelben található Vörösmarty tér a legértékesebb monopólium két eleme. A BDPST pedig épp a fővárosnak ebben a részében az egyik legaktívabb.
- Tiborcz István cégcsoportja a tulajdonosa a Vörösmarty tér szomszédságában található Hotel Dorotheának és a pár száz méterrel arrébb lévő D8 Hotelnek is. Emellett a miniszterelnök veje a saját projektjeként beszélt a Dunakorzón található Sofitel átépítéséről is.
Számokban: bár a BDPST Zrt. nevében ingatlanforgalmazó, valójában azonban alapvetően egy más cégeket birtokló vagyonkezelő. A vállalat teljes eszközállománya 2023 végén már a 70 milliárd forintot közelítette, amit jórészt saját forrásból finanszírozott.
- A vállalathoz ráadásul az elmúlt években több tízmilliárd forint áramlott az egyik leggazdagabb magyar vállalkozó, Jellinek Dániel cégbirodalmából is. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy az alig 10 éve alapított BDPST Zrt. ennyi idő alatt közel 55 milliárdnyi nyereséget termelt.
- Sok adót azonban a profit után nem fizetett sem a BDPST Zrt., sem annak érdekeltségei. A 24.hu mai cikkéből derül ki, hogy a csoport nyereséges cégei közül szinte mindegyiknél lenullázták a társasági adót az elmúlt években, hála egy olyan nagyvonalú és rugalmas adókedvezménynek, amelyet éppen a BDPST indulása környékén vezettek be.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkTízmilliárdok folytak az egyik leggazdagabb magyartól Orbán Viktor családja feléTiborcz István teljes vagyonához mérten is hatalmas összeg az a 27 milliárd forint, amely 2019 és 2022 egy rejtélyes forrásból érkezett cégbirodalmába. A pénz eredetéről egy céges dokumentumban megbúvó táblázat árulkodik.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMagyar csúcsgazdag példája mutatja, hogyan falja fel a gazdaságot a NERA magyar gazdaság szereplői elkezdték elhinni, hogy ez a dolgok normál működése, így lehet érvényesülni. Egyfajta túlélési reflexé vált a betagozódás a NER-be.
G7 támogató leszek!
Egyszeri támogatás / Előfizetés
Közélet Vállalat adófizetés adókedvezmény bdpst Budapest ingatlanpiac Monopoly tiborcz istván Olvasson tovább a kategóriában