Hírlevél feliratkozás
Szentkirályi Balázs
2018. június 9. 07:29 Podcast

Felgyorsultak a karrierutak, hatalmas lehetőségeink vannak

Nem riasztja el a fiatalokat, hogy egy globális tanácsadónál az átlagosnál sokkal többet kell dolgozni, viszont fontosabb nekik a vállalat társadalmi hatása, mint a korábbi generációknak volt – utóbbi a legnagyobb különbség az y és a korábbi generációk között, mondja a Boston Consulting Group (BCG) régiós vezetője.

Juhász László szerint a nagyvállalatok legnagyobb problémája ma a méretükből fakadó lassúságuk, miközben a környezetük azt követeli, hogy minden korábbinál gyorsabbak legyenek, különösen a fejlesztésekben.

A változó környezet hatalmas lehetőség a fiataloknak, akik viszonylag gyorsan és rugalmasan képesek értelmes munkát végezni – már nem kell 25 évet lehúzni valahol, mert a karrierutak nagyon felgyorsultak. Ennek persze vannak árnyoldalai is. Rákérdeztem például arra, hogy a BCG és a hozzá hasonló globális tanácsadók vajon nem csupán halálra terhelhető és a nemzetközi hálózatba a nyugatinál jóval olcsóbban beterelhető jól képzett munkaerőként tekintenek az itteni fiatalokra?

A G7 Beszélgetésekben szó van arról is, hogy az utóbbi évek legfontosabb vállalati szervezeti, munkaszervezési modellje a kis tech startupoktól érkezett a nagyvállalatokhoz, nem pedig fordítva. Ez egyrészt jó, mert az új szemlélet a merevebb iparvállalati hierarchiákban is egyfajta demokratizálódást hozhat, ami igencsak jót tehet az ott dolgozó munkások közérzetének. Másrészt meg nagyon is érdekes, mert mindig azt gondoltuk, hogy a nagyok tanítják a kicsiket, mégis úgy fest, hogy ez az utóbbi időben épp fordítva történik.

Nem nagyon látok olyan vállalatot, ahol ne tudná azt a menedzsment, hogy az a fajta hierarchikus működési mód, ami jellemző volt a hagyományos szervezetekre, már nem tartható fenn.

Podcast a G7-en!

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Juhász László Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2024. március 26. 13:11 Pénz, Podcast

A folyószámlán parkoltatott pénz aktív kezelésével több kolléga bérét kereshetik meg a kkv-k

A magyar vállalatok tízezer milliárd forintot tartanak érdemi kamat nélkül folyószámláikon, pedig tisztes hozamot kínáló, mégis likvid befektetések is elérhetők.

Bucsky Péter
2024. február 10. 04:38 Podcast

Egy évszázaddal később is kimutathatók az oktatáspolitikai döntések hatásai

A Klebelsberg-korszak általános iskolái jobban ellenálltak a falusi iskolák bezárásának. A népességfogyás miatt ma a kisvárosi gimnáziumok kerültek veszélybe.

László Pál
2024. február 6. 15:35 Podcast, Támogatói tartalom

Űrhajós nem, influencer annál inkább lenne a legtöbb általános iskolás

Az alfa generációs magyar gyerekek 55 százaléka már pénzt is keresett, kétharmaduk a technológia segítségével, felük közösségi média platformokon, míg negyedük online streamelésen keresztül jutott bevételhez.

Fontos

Váczi István
2024. április 30. 04:37 Világ

Olyan lehetőség előtt áll az orosz hadsereg Ukrajnában, mint utoljára két éve

Nem sikerült kihúzniuk az ukránoknak jelentősebb területveszteség nélkül a lőszerutánpótlás és létszámbeli erősítés beérkezéséig, és az is kérdés, nem kerülnek-e még nagyobb bajba.

Bucsky Péter
2024. április 29. 04:33 Adat, Élet

Külföldi polgármestert is választhatna több magyar település a nagy arányuk alapján

Nem feltétlenül ott él a legtöbb külföldi állampolgár Magyarországon, ahol azt a gazdasági fejlettség alapján várnánk.

Hajdu Miklós
2024. április 28. 04:33 Élet

Ha így megy tovább, az alapkamat helyett a folyók vízállása határozza meg az inflációt

Eddig a globális felmelegedés árakra gyakorolt hatásait többnyire átmenetinek, esetlegesnek tartották az elemzők, de eljött az ideje a szemléletváltásnak.