Hírlevél feliratkozás
László Pál
2024. május 28. 09:45 Podcast, Támogatói tartalom

A generatív MI olyan, mint az úthenger – dönteni kell, hogy elé állunk vagy felülünk rá

A generatív mesterséges intelligencia és a MI-vel kapcsolatos projektek olyanok, mint az úthenger: el kell döntenünk, hogy elé állunk és próbáljuk megállítani, vagy felülünk rá és próbáljuk hajtani. Úgy gondolom, minden cégnek jobb, ha inkább felül, és megpróbálja irányítani ezt a dolgot – mondta Turny Ákos, a Boston Consulting Group (BCG) projektigazgatója a podcastban.

A beszélgetést ide kattintva vagy bármely podcast lejátszóban lehet meghallgatni:

 

A MI bevezetése a céges folyamatokba elsősorban nem technológiai kérdés. A generatív MI vagy MI-alapú projekteknél a siker 10 százalékát teszi ki az algoritmus, amit használunk, 20 százaléka a technológia, az adatok és a platform, és a maradék 70 százaléka a folyamatokról és az emberekről szól. Ha nincs egy erős vállalati kultúra vagy nyomás a cégvezetés felől, nem igazán fog áttörni. Ugyanilyen fontos, hogy meglegyenek a megfelelő képességek, szabályzott folyamatok a kezeléséhez szervezeten belül – ez egy kulturális váltás, amit tudni kell menedzselni, a jéghegy víz alatti része.

Az első lépés, hogy a meghatározó szereplők megértsék, miről szól ez a technológia, kezdjék el használni, játszani vele. Utána jönnek a felhasználási módok, amikből kettőt-hármat érdemes kiválasztani és ezekkel foglalkozni. Ezzel együtt meg kell határozni a cég stratégiáját, hova szeretne eljutni a MI segítségével, majd jöhet az alapok kiépítése, technológia, a szervezet szintjén, és ha ez kicsiben működik, utána lehet skálázni.

A most megjelent ChatGPT-4o különlegessége, a gyorsabb és hatékonyabb működésen túl, hogy újra definiálja az ember-számítógép interakciót. A fejlett multimodalitásnak köszönhetően egyszerre tud érzékelni, kezelni és előállítani szöveget, képet és hangokat, ez pedig hatalmas ugrást jelent. Szinte emberszerűen lehet társalogni vele, a valós párbeszédekhez hasonló gyorsasággal válaszol a kérdésekre, nincs benne egy-két másodperces várakozás sem.

A podcast megjelenését a Boston Consulting Group támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Stubnya Bence
2024. november 30. 06:02 Podcast

„A kínaiak le fogják tarolni a piacot” – mekkora a baj az európai autóiparban?

Honnan ered a magyar gazdaságot is sújtó járműipari válság, és mennyire kell tartani a kínai konkurenciától? Autópiaci szakértőket kérdeztünk a G7 Podcastban.

Holtzer Péter
2024. november 23. 06:07 Podcast

Sokkal jobban is lehet segíteni a középiskolásokat a pályaválasztásban

Pályaorientáció alatt leginkább egyszeri ismeretátadást szoktak érteni, pedig fontos lenne a diákokat végigkísérni a 9. osztálytól érettségiig.

Bucsky Péter
2024. november 9. 06:02 Podcast

Sikeres, innovatív magyar cégekhez kiszámítható oktatás és kutatás is kellene

Csehország és Észtország állva hagyta innovációban Magyarországot. A G7 Podcastban Cséfalvay Zoltánt kérdeztük, hogy mit lehetne jobban csinálni.

Fontos

Torontáli Zoltán
2024. december 2. 06:06 Élet

Újra lehet napelemet telepíteni állami támogatással, akkumulátor nélkül?

A jövőre induló Vidéki Otthonfelújítási Programban benne van a napelem, elég furcsa módon mindenféle kötöttség nélkül.

Gajda Mihály
2024. december 1. 06:05 Pénz, Világ

A tengeri útvonal, amely Amerikának is egyre fontosabb

Az Egyesült Államok olajexportjának felfutásával egyre több szállítmány használja a Panama-csatorna mellett az Afrikát megkerülő útvonalat is.

Al-Hilal István
2024. november 29. 15:12 Pénz

Befektetési lehetőségeket is hozott a klímacsúcs

A vegyipar, a kritikus ásványi anyagok és fémek, az erdészet, a vízügyi megoldások és a regeneratív mezőgazdaság is nagyobb szerepet kaphat a jövőben.