Hírlevél feliratkozás
Fabók Bálint
2018. június 7. 17:20 Tech

Az Amazon feltűnése forradalmasíthatja a fociközvetítéseket

Az angol futballban egymást érték a sorscsapások a nyolcvanas években. A 39 ember halálát okozó Heysel-tragédia miatt csapataik nem vehettek részt a nemzetközi kupákban, Angliában rendszeresek voltak a szurkolói rendbontások, egy 1989-es nézőtéri tragédiában közel száz ember halt meg.

Egy titkos vacsora azonban mindent megváltoztatott. 1990-ben ült össze egy tévécsatorna vezetője az angol topklubok vezetőivel, hogy a kiszakadjanak az alacsonyabb osztályú csapatok által uralt rendszer béklyójából. Ezt követően jött létre az új elitliga, a Premier League, amely korábban elképzelhetetlen összegű tévés bevételekhez juttatta az angol focicsapatokat (a Britannia blog remek cikkben dolgozta fel a történetet).

A tévés jogokat megszerző Sky azóta is sugározza a meccseket – jelenleg a BT távközlési csoporttal közösen -, és az elképesztő jogdíjaknak köszönhetően a világ talán legerősebb, de mindenképpen a legnézettebb bajnoksága lett a Premier League. A Sky beszállása óriási jelentőségű volt a televízió üzleti modellje szempontjából is.

Hasonlóan forradalmi szerepe lehet annak is, hogy az Amazon csütörtökön bejelentette: 2019-től Premier League meccseket fog sugározni. A világ legnagyobb online kiskereskedelmi cége egyre fajsúlyosabb pozíciót foglal el a sportközvetítések piacán. Áprilisban nyert jogot arra, hogy a világ legértékesebb sportligája, az NFL amerikai foci meccseit közvetítse keddenként.

A mostani megállapodás is jelzi, hogy az internetes óriáscégek egyre nagyobb kihívást jelentenek a hagyományos sportcsatornáknak. A Facebook az NFL után a világ második legértékesebb bajnokságának számító amerikai baseball liga (MLB) meccseit streameli, és az indiai krikett bajnokság közvetítési jogaira is ajánlatot tett. A Twitter szintén közvetít baseball meccseket, valamint hokit is.

Az Amazon a 2019-ben induló szezontól fog Premier League meccseket közvetíteni, az első évadban 20-at. Ez két teljes játéknapot jelent, az egyik egy hétközi forduló lesz, a másik pedig egy munkaszüneti napé. Ez egyelőre eltörpül Sky mellett, amely 128 meccset ad majd le, a BT pedig 52-t.

Azt nem hozták nyilvánosságra, hogy mennyi pénzt fizet az Amazon a közvetítési jogokért. A meccseket az Amazon Prime nevű streaming szolgáltatásával lehet nézni, amely Magyarországon is elérhető. A Prime-nak világszerte több mint százmillió előfizetője van.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Tech amazon közvetítési jogok Premier League sport Olvasson tovább a kategóriában

Tech

Torontáli Zoltán
2025. március 3. 06:01 Tech, Vállalat

Világító kutyanyakörvektől jutott milliárdos regionális webshopig három magyar testvér

A pendrive, a longboard és a rovartelep nem jött be, a kutyatáp viszont nagyon, ez a Vargyas testvérek tanulságos útja a nullától az egymilliárdig.

Vámosi Ágoston
2025. február 15. 17:41 Tech

Magyarországon alig ismert márkák hajtják a világ okostelefon-piacát

Az Apple és a Samsung egyaránt visszaesett, a hasító kínai márkáknak köszönhetően azonban tavaly újra nőttek az eladások.

Torontáli Zoltán
2025. február 2. 06:03 Tech

Évente egy kávé áráért elvárhatjuk, hogy kiderüljön, miből áll a világ

A világ legnagyobb részecskefizikai infrastruktúrája közel hárommillió eszközből áll, karbantartásukat egy magyar szakember, Jurcsó Péter menedzseli.

Fontos

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 05:58 Vállalat

Ezért nem tud ma beszállni az árversenybe a sarki élelmiszerbolt

Az árrésstop minden korábbinál jobban megmutatta, milyen hatalmas előnyben vannak a nagy boltláncok a beszerzések terén a kisboltokhoz képest.

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.