Hírlevél feliratkozás
Szentkirályi Balázs
2018. június 9. 07:29 Podcast

Felgyorsultak a karrierutak, hatalmas lehetőségeink vannak

Nem riasztja el a fiatalokat, hogy egy globális tanácsadónál az átlagosnál sokkal többet kell dolgozni, viszont fontosabb nekik a vállalat társadalmi hatása, mint a korábbi generációknak volt – utóbbi a legnagyobb különbség az y és a korábbi generációk között, mondja a Boston Consulting Group (BCG) régiós vezetője.

Juhász László szerint a nagyvállalatok legnagyobb problémája ma a méretükből fakadó lassúságuk, miközben a környezetük azt követeli, hogy minden korábbinál gyorsabbak legyenek, különösen a fejlesztésekben.

A változó környezet hatalmas lehetőség a fiataloknak, akik viszonylag gyorsan és rugalmasan képesek értelmes munkát végezni – már nem kell 25 évet lehúzni valahol, mert a karrierutak nagyon felgyorsultak. Ennek persze vannak árnyoldalai is. Rákérdeztem például arra, hogy a BCG és a hozzá hasonló globális tanácsadók vajon nem csupán halálra terhelhető és a nemzetközi hálózatba a nyugatinál jóval olcsóbban beterelhető jól képzett munkaerőként tekintenek az itteni fiatalokra?

A G7 Beszélgetésekben szó van arról is, hogy az utóbbi évek legfontosabb vállalati szervezeti, munkaszervezési modellje a kis tech startupoktól érkezett a nagyvállalatokhoz, nem pedig fordítva. Ez egyrészt jó, mert az új szemlélet a merevebb iparvállalati hierarchiákban is egyfajta demokratizálódást hozhat, ami igencsak jót tehet az ott dolgozó munkások közérzetének. Másrészt meg nagyon is érdekes, mert mindig azt gondoltuk, hogy a nagyok tanítják a kicsiket, mégis úgy fest, hogy ez az utóbbi időben épp fordítva történik.

Nem nagyon látok olyan vállalatot, ahol ne tudná azt a menedzsment, hogy az a fajta hierarchikus működési mód, ami jellemző volt a hagyományos szervezetekre, már nem tartható fenn.

Podcast a G7-en!

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Juhász László Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2025. március 29. 06:06 Podcast

Lemarad a gazdaság a népesség növekedése mögött, ha nem csökken Afrika kizsákmányolása

A nehézségekben a rossz kormányzási gyakorlatoknál is nagyobb szerepe lehet az adóelkerülésnek és az egyoldalú kereskedelmi kapcsolatoknak.

Stubnya Bence
2025. február 1. 06:08 Podcast

Mosolygósnak mondják a filippínó vendégmunkásokat, de sokuk lesz depressziós Magyarországon

Többszörösen kiszolgáltatott, sérülékeny csoport az itthon dolgozó EU-n kívüli vendégmunkásoké, a magyarok pedig saját kiszolgáltatottságuk miatt bizalmatlanok velük szemben. G7 Podcast!

Holtzer Péter
2025. január 25. 06:01 Podcast

Amikor jön a gyerek és beléd rúg, akkor nem az az első gondolatod, hogy ez a gyerek bajban van

A pedagógusok, nevelők nincsenek felkészülve a viselkedészavaros gyerekek kezelésére, ebben igyekszik segíteni a NoBadKid – Pressley Ridge Alapítvány.

Fontos

Hajdu Miklós
2025. március 28. 13:29 Adat

Olyasmiről árulkodhat a rekordalacsony születésszám, amiről a kormány hallani sem akar

Ha folytatódik a kedvezőtlen tendencia, az arra utalhat, hogy a családtámogatások csak előrehozták az amúgy is tervezett gyermekek megszületését.

Vámosi Ágoston
2025. március 28. 11:29 Adat, Közélet

Megint kényszerhitelezik a nyugdíjasok a magyar államot, de nem ez a legrosszabb hír

Elismerte a kormány a korábbi inflációs terv tarthatatlanságát, de a növekedésre és a hiányra vonatkozó előrejelzések is egyre rosszabbul néznek ki.

Jandó Zoltán
2025. március 28. 06:09 Közélet, Vállalat

A NER legpazarlóbb lopása lehet a jegybanki alapítványok botránya

Voltak már hasonló nagyságú korrupciógyanús ügyek, de olyan valószínűleg még nem, ahol ennyire hatékonytalanul forgatták át magánkezekbe a közvagyont.