Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2018. október 30. 11:21 Tech, Világ

Németországban nem gyártanak többé számítógépet

Szimbolikus lépés lett a japán Fujitsu racionális üzleti döntéséből, amely szerint 2020-ig bezárja augsburgi egységét. Ezzel ugyanis megszűnik a számítógépgyártás Németországban.

A japán társaság átfogó céges átalakítással indokolja a döntését, közleménye szerint ezentúl a mesterséges intelligenciára, a “blokklánc alapú fejlesztésekre” és bizonyos iparág-specifikus megoldásokra koncentrál, a termelést pedig Japánba helyezi át.

Az augsburgi gyár szalagjain ma még 21 ezer terméket gyártanak naponta, az 1500 dolgozónak azonban nemsokára új munkahely után kell néznie. A Fujitsu tíz évig a német Siemens partnereként volt jelen Németországban, de a közös vállalatból a japánok már 2009-ben kivásárolták a számítógépes piacnak ezt a részét elhagyó Siemenst, azóta önállóan működtették a gyárat.

A Siemens egyébként 1990-ben vette át az egészen az ötvenes évekig visszamenőleg nagy hagyományokkal rendelkező Nixdorfot, amely fénykorában Európa negyedik legnagyobb személyi számítógép gyártója volt, és a banki berendezésekben világszerte specialistának számított.

Az asztali számítógépek gyártásában ugyan még létezik három amerikai nagyágyú, az Apple, a Dell és a HP, de az iparág nagy része már jó ideje Ázsiába települt. Az asztali gépek iránti kereslet egyre kisebb, és a terméken nem lehet érdemi profitot elérni a fejlett országokban jellemző bérszintekkel. A legutóbbi piacfelmérések szerint a tabletek iránti kereslet is csökken, egyedül a laptopok piaca bővül, de az is csak kis mértékben.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Tech Világ Augsburg Fujitsu gyártás németország számítógép Olvasson tovább a kategóriában

Tech

Bucsky Péter
2024. március 28. 12:41 Támogatói tartalom, Tech

Hidrogén-rásegítéses elektromos autóbuszokkal hatékonyabban zöldíthető a hazai buszállomány

Még keresik az ideális alternatív megoldást a buszüzemeltetők, de a Mercedes-Benz hidrogénes megoldása költséghatékony működésével áttörést hozhat a fenntartható közösségi közlekedésben.

Pintér Róbert
2024. március 15. 04:36 Tech, Világ

Már most is nyomasztó a totális megfigyelőrendszer Kínában, de lesz ez még rosszabb

Az új technológiák lehetővé teszik egy digitális szörnyállam létrejöttét, Kína egyre inkább annak intő példája, hogyan ne akarjunk társadalmat építeni.

Hidi János
2024. március 9. 04:36 Tech, Világ

Vihar előtti csend van az elektromos autók piacán

Az év végén látott számokból sokan azt a következtetést vonták le, hogy mégsem zajlik olyan gyorsan a villanyautós átállás, de ez csupán átmeneti lassulás.

Fontos

Lukács András
2024. április 17. 04:34 Élet

A kereslet visszafogásával érdemes csökkenteni az üzemanyagárakat

A kormány olcsóbb üzemanyagot szeretne, ám az élhető jövőt az szolgálná, ha ez azért valósulna meg, mert kevesebb benzinre és gázolajra van szükség.

Avatar
2024. április 16. 04:36 Közélet

Ha fegyelem van és rend, nincs több gond az oktatással?

Mintha az lenne az oktatásirányítás meggyőződése, hogy ha valahol gondok vannak, akkor nem érdemes vizsgálni az okokat, elég a szigorítás.

Ha tíz olcsó zsemle helyett nyolc drágábbat veszünk, akkor gazdasági fordulat van, csak még nem látszik

Gyenge kereskedelmi adatokkal indult az év, amely mögött szakértő szerzőink szerint három fontos tényező állhat, és a számokban talán csak az év második felében látszik majd a kilábalás.