Hírlevél feliratkozás
Fabók Bálint
2018. március 26. 11:19 Világ

Csődbe menekül a legrégebbi amerikai fegyvergyár, mivel Trump óta bezuhantak az eladásai

Miután egy év alatt harminc százalékkal esett a bevétele, csődvédelmet kért*A csődvédelem azt szolgálja, hogy hiába nem képes határidőre fizetni hitelezőinek egy cég, ne számolhassák fel azonnal, hanem ütemezetten elégíthesse ki a hitelezőit. a legrégebbi amerikai fegyvergyártó, a Remington. A 202 éve alapított cég idén eddig 7,4 millió dolláros hiányt halmozott fel. Február közepén kért csődvédelmet, ami csak vasárnap este lett nyilvános – írja a CNBC.

Azóta a cégnek sikerült megállapodnia hitelezőivel, hogy 948 millió dolláros adóssága tulajdonrészért cserébe 700 millió dollárral csökkenjen, és 145 millió dollár tőkét is sikerült szereznie. A hétvégén egyébként több tüntetés is volt az USA-ban a fegyverhasználat szigorításáért, miután a februári floridai iskolai lövöldözésben 17-en haltak meg.

Az amerikai fegyvergyártók a számok alapján nagyon rosszul jártak azzal, hogy a magát a fegyveripar igaz barátjának nevező Donald Trump lett az elnök. A fegyvergyártók forgalma jelentősen visszaesett a megválasztása óta, ugyanis a fegyvertartók hagyományosan akkor halmoznak fel jelentős készleteket, amikor attól kell tartaniuk, hogy szigorítják a törvényeket. Hillary Clinton vereségével azonban elszállt ez a veszély.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA piac döntheti el a fegyverkérdést az USA-banAmi nem sikerült a mozgalmaknak és a politikusoknak, azt kikényszerítik a piacon keresztül a fogyasztók. Büntetik a tömeggyilkossághoz kapcsolható cégeket.

Ennek megfelelően Trump hatalomra kerülése előtt jelentősen nőtt a legyártott fegyverek száma. 2016-ban 11 millió lőfegyvert gyártottak az USA-ban, egy évtizeddel korábban viszont kevesebb mint négy milliót.

A Remington tulajdonosa egy magántőke alap, a Cerberus, amely tíz évvel ezelőtt kezdett el felvásárolni több fegyvergyártót is. A 2012-es, 26 ember halálát okozó newtoni iskolai lövöldözés után azonban úgy döntött a Cerberus, hogy kiszáll a fegyveriparból, de nem talált vevőt.

A Remingtonnak komoly szerepe volt a történelemben, honlapja szerint a két világháborúban a szövetségesek lőszerének több mint felét ez a cég gyártotta. Jelenleg 3500 alkalmazottja van, és az egyik legnagyobb lőszer- és lőfegyvergyártó az USA-ban.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Világ Donald Trump egyesült államok fegyvergyártás Remington Olvasson tovább a kategóriában

Világ

Torontáli Zoltán
2024. április 13. 04:34 Élet, Világ

Melyik paradicsom környezetbarátabb, a kiskertből szedett vagy a boltban vett?

Egy amerikai kutatás arra hívja fel a figyelmet, hogy a kérdésre nem is olyan egyértelmű a válasz.

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Schaffhauser Tibor
2024. április 1. 04:36 Világ

Villantania kell valamit az EU-nak, mielőtt más országokat is rávenne az erősebb klímavédelemre

Egyre fontosabb a zöld diplomácia szerepe, de elegendők lesznek-e az EU által tervezett intézkedések a globális klímavédelmi törekvések felfuttatására?

Fontos

Ha tíz olcsó zsemle helyett nyolc drágábbat veszünk, akkor gazdasági fordulat van, csak még nem látszik

Gyenge kereskedelmi adatokkal indult az év, amely mögött szakértő szerzőink szerint három fontos tényező állhat, és a számokban talán csak az év második felében látszik majd a kilábalás.

Bucsky Péter
2024. április 12. 04:34 Adat, Közélet

Nem látszik, hogy ellenzéki vezetés alatt dübörögne a budapesti kerékpáros fejlesztés

A biciklizés aránya már nem nő a fővárosban, és a budapesti infrastruktúra sok összehasonlításban le van maradva, még régiós szinten is.

Kiss Péter
2024. április 11. 04:34 Pénz

A kínai ingatlanpiaci válság Amerikával ellentétben nem fog rendszerszintű krízissé fajulni

Az ország új növekedési modellje már nem az ingatlanpiacra fog támaszkodni, így annak gazdasági súlya tovább csökken, és ez a részvénypiacra is hatással lesz.