Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2021. január 4. 14:57 Vállalat

Sosem vásároltak fel még annyi céget az ünnepek alatt, mint most

Nem sokat pihenhettek év végén a vállalati felvásárlásokra és összeolvadásokra szakosodott tanácsadók: ha nem is sokkal, de 2020 utolsó két hetében megdőlt a tavaly felállított rekord az ilyen tranzakciók terén.

A Bloomberg gyűjtése szerint világszerte 2496 felvásárlás és összeolvadás történt, 97-tel több, mint 2019 utolsó két hetében. Az évezred átlaga 1586, ezt tehát magasan sikerült felülmúlni.

A tranzakciók értéke meghaladta a 187 milliárd dollárt. A felénk ismertebb vállalatok közül az egyik legnagyobb amerikai hadiipari vállalatot, a Lockheed Martint érdemes kiemelni, amely 4,4 milliárd dollárért vásárolja fel az Aerojet Rocketdyne Holdingsot, hogy megerősítse az űripari szegmensét.

A tavalyi folyamatok alapján nem meglepő módon azok a biankó vállalatok is aktívak voltak, amelyek tőzsdei bevezetésükkor még nem csinálnak semmit, a befektetők azért öntik beléjük a pénzt, hogy egy tőzsdén kívüli vállalat felvásárlásával teremtsenek értéket számukra. De nem maradtak le a magántőkealapok sem, a Waterland Private Equity például 1,1 milliárd fontért vásárolt fel egy elsősorban mentális betegségek kezelésével foglalkozó, nagy-britanniai központú intézményhálózatot.

Az utolsó két hét hajrája egy különösen aktív második félévet koronázott meg, így a felvásárlási-összeolvadási ágazat lényegében behozta az első félév koronavírus-járvány miatti lemaradását. Az amerikai hírügynökség cikke szerint a folytatás is erős lehet, a Brexit körüli bizonytalanság elhárulása, valamint a fejlett világ felpörgő oltási kampányai miatt megszűntek, illetve remélhetőleg fokozatosan eloszlanak azok a bizonytalansági tényezők, amelyek eddig útját állták annak, hogy a válságkezelő intézkedések nyomán keletkezett, minden korábbinál nagyobb pénzbőség megtalálja útját a vállalati tranzakciós piacra.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkKormányközeli cégek lehetnek a nyertesei a koronavírust követő felvásárlásoknakKonszolidációs hullámot indíthat el a mostani válság, ezen pedig azok nyerhetnek, akiknek van pénzük. Minél később jön az állami mentőcsomag, annál kiszolgáltatottabbak a cégek.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat felvásárlások járvány koronavírus Lockheed Martin mentális betegség Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Jandó Zoltán
2024. október 7. 04:34 Pénz, Vállalat

Valódi pénzgyárat indíthatott volna be a magyar vállalkozó hamis brazil kötvénye

Alkalmas lehet a hamis kötvény kvázi tisztára mosására, ha valaki úgy viszi be egy cégbe, ahogy azt a papíron ezermilliárdokat érő brazil állampapírral tették.

Torontáli Zoltán
2024. október 2. 14:32 Közélet, Vállalat

Már a sokkok nélküli, lassított kimúlás lehet a fő cél a Dunaferr történetében

A vasmű egyre fogyó maradékába továbbra sem sikerül életet lehelni, a kormány a társadalmi-politikai veszteség minimalizálására törekedhet.

Torontáli Zoltán
2024. október 2. 04:39 Pénz, Vállalat

Jöhet a napelemesek ellenlépése, nem az állami közműveknek adják el az áramot

Az MVM öt forintos átvételi árral szúrja ki a napelemesek szemét, egy most induló magáncég az áramot a tőzsdén eladva jóval többet kínálhat.

Fontos

Mészáros R. Tamás
2024. október 10. 04:40 Közélet, Világ

Kína egyik uniós hídfőállása lett Magyarország, de ki fog ebből hasznot húzni?

A magyarhoz hasonló stratégiák eddig nem sok haszonnal, cserébe viszont jelentős kockázatokkal jártak.

Bucsky Péter
2024. október 9. 04:41 Élet, Közélet

Gáláns aprópénzszórás lehet a családi adókedvezmény megduplázása

Kis lépés az államnak, nagy lépés a választási kampánynak. A szegényeknek inkább a családi pótlék emelése jönne jól, de arról nincs szó.

Mészáros R. Tamás
2024. október 8. 04:39 Élet, Világ

Ha a kormány kelet felé néz, ott is azt látja, hogy küzdeni kell a növekedésért

Kínában a 2008-as válság óta nem látott módszerekkel próbálnak élénkíteni, de szerkezeti átalakításokról hallani sem akarnak.