A szlovák Trend magazin meg nem nevezett helyi banki forrásokra hivatkozva azt írja, hogy az OTP Bank eladásra kínálja az ottani leányvállalatát, vagyis kivonul az országból. A lap szerint az érdeklődők között lehet a cseh CSOB, a Tatra banka és a Penta befektetési csoport. Ezek egyike sem tagadta a vételi szándékot, de nem is kommentálta a hírt.
Az újság megszólaltatta az OTP helyi PR- és marketingvezetőjét is, Varsányi Róbert azonban csak annyit mondott, hogy ilyen piaci híreket sosem kommentál a bank (és ugyanezt mondta megkeresésünkre a magyar OTP is).
A Trend írását átvevő Aktuality az üggyel kapcsolatban megjegyzi, hogy az OTP az elmúlt években teret vesztett Szlovákiában, az ország uniós csatlakozásakor, azaz 15 évvel ezelőtt még 2,9 százalékos piaci részesedése volt, most azonban már csak 1,8 százalék. Bár az utóbbi években javult az üzleti teljesítménye, összesen 10,4 millió euró, azaz mai árfolyamon 3,4 milliárd forintnak megfelelő veszteséget hozott össze.
A G7-et ingyen lehet olvasni, de nem ingyen készül. Ha tetszett, amit olvastál és
hasznosnak gondolod a munkánkat, akkor támogass minket, úgy, mintha előfizetnél.
Ezzel növeled a működésünk biztonságát, és hozzájárulsz ahhoz, hogy olyan minőségben
írhassuk az újságot továbbra is, ahogy eddig.
Magánszemélyként és cégként is küldhetsz nekünk pénzt egy egyszerű bankkártyás
fizetéssel vagy havi rendszerességgel. Köszönjük, hogy mellénk állsz.
Rendszerszintű visszaélések ritkán válnak annyira egyértelművé, mint a kulturális tao-támogatások esetén. Hogyan uraltak le visszás cégek egy egész szektort?
Ha a számokat nézzük, az ellátórendszer korlátai nem látszanak, a szűk keresztmetszet egyelőre az, hogy nincs elég oltás, és sokan nem is akarják felvenni.
A jövedelem természetesen befolyásolja a boldogságérzetet, de összességében inkább az számít, hogy milyen az ember társadalmi státusza, és ez is szétszakadóban van.