Hírlevél feliratkozás
Rigó Anita
2018. január 23. 16:39 Vállalat

Az egész Balkánról kivonulhat a Telenor, és talán Magyarországról is

Bulgáriából, Montenegróból és Szerbiából is kivonulhat a Telenor – állítják a Mergermarket vállalati fúziókkal és felvásárlásokkal foglalkozó információszolgáltató cég meg nem nevezett munkatársai. A bolgár médiában megjelent hírek szerint elképzelhető, hogy a kétmilliárd eurós eladási árért a norvég mobilszolgáltató a magyar érdekeltségétől is megválik.

A magyar Telenornál a G7-nek azt mondták, nem kívánnak névtelen forrásokra hivatkozó találgatásokat kommentálni. Pedig a pletyka nem teljesen új keletű, a bolgár, a szerb és a montenegrói érdekeltségek átvételéről ugyanis már jó féléve sugdolóznak a piacon. A magyar leány azonban ezekből a pletykákból kimaradt, méghozzá nem is véletlenül. A capital.bg cikke szerint az iparágban többen azt tartják valószínűnek, hogy a KKR nevű amerikai befektetési alap lesz a felvásárló. A KKR a balkáni régióban már rendelkezik befektetésekkel, ám Magyarországon egyáltalán nem aktív, így iparági forrásaink szerint – még ha méretileg összevethetőek is az egyes országok Telenor-érdekeltségei – nem lenne logikus lépés, ha nálunk is bevásárolnának.

Ez persze nem jelenti azt, hogy a magyar Telenornak biztosan ne lenne kérője. A piacon lehetett hallani pletykákat szakmai befektetők érdeklődéséről a közelmúltban, és nem lehet kizárni egy esetleges állami, vagy kormányközeli érdeklődőt sem. Bár a távközlés nem szerepelt azok között az ágazatok között, amiben Orbán Viktor a magyar tulajdonhányad növelését tűzte ki célul, az állami mobilcég tervének összeomlása óta időről-időre felmerül, hogy valamelyik szolgáltató hazai kézbe kerülhet. Közel öt éve az origo.hu írt arról, hogy az állam szemet vetett a harmadikszámú hazai mobilszolgáltatóra. A portál értesülései szerint a felek egyeztettek is az ügyletről, ám arra végül mégsem került sor.

A norvég telekomóriás közép- és kelet-európai klaszterének egyébként a magyar leányvállalat a legnagyobb tagja. Magyarországon már 1994 óta jelen van a szolgáltató.

 

Az eladások illeszkednének a Telenor költségcsökkentési stratégiájában, amelynek célja, hogy újra növekedő pályára álljon a vállalat. Ezt a célt szolgálta az is, hogy a vállalat eladta indiai érdekeltségét, és eladta a VEON telekomcégben való részesedését is.

 

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat felvásárlás mobilszolgáltató telekommunikáció Telenor Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Bucsky Péter
2024. április 18. 04:32 Adat, Vállalat

Most lehet hibáztatni Brüsszelt: kamionok áradatát szabadítja az utakra

A zöldnek mondott intézkedések a közúti áruszállítást hozzák helyzetbe, ezek hatására várhatóan jelentős mennyiségű vasúti forgalom terelődik kamionokra.

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Bucsky Péter
2024. április 4. 04:34 Közélet, Vállalat

Egyre több rossz hitel mögé kell beállnia az államnak, hogy a magyar cégek forráshoz jussanak

Főleg az agrárvállalkozásoknál tolják az állami kezességvállalást annak ellenére is, hogy a hitelfelvevők egyre jelentősebb része végül nem tud törleszteni.

Fontos

Bukovszki András
2024. április 22. 04:37 Pénz

Kifulladni látszik a magyar államadósság-ráta csökkenése

Nemcsak rövid, hanem középtávon is magasan ragadhat az adósságráta, ami a gazdasági felzárkózási folyamatunkat is megnehezítheti.

Hajdu Miklós
2024. április 21. 04:36 Élet

Kivételes szerencsével léphettek be a 90-es évek közepe után született fiatalok a munkaerőpiacra

A gazdasági fellendülés időszakában pályára lépő fiatalok viszonylag könnyen találtak munkát jó fizetés mellett, kérdés, hogy ez miként hat a motivációjukra.

Gergely Péter
2024. április 20. 04:31 Pénz

Az új otthonfelújítási program átrendezheti a lakáshitelek piacát

A támogatás révén több tízmilliárd forint felújítási hitel jut majd a piacra, amelyhez várhatóan jelentős mennyiségű piaci feltételű kölcsön is társul majd.