Hírlevél feliratkozás
Rigó Anita
2017. november 17. 11:59 Vállalat

A GE után a Siemens is leépítéseket jelentett be

A német gépipari óriás csütörtökön jelentette be, hogy egy nagyobb átalakulás keretében 6900 dolgozóját bocsátja el világszerte, így reagálva az energia- és az árupiaci szektorban végbemenő változásokra. A leépítések felét Németországban hajtják végre több év alatt. Görlitz és Lipcse városokban 920 munkahely esik áldozatul, míg az erlangeni és az offenbachi üzemek összevonása miatt 700 dolgozót küldenek el.

A vállalat indoklása szerint az elbocsátásokra azért van szükség, hogy szakértelmük hosszú távon versenyképes maradhasson az erőművi, valamint a hajtómű és gázturbina üzletágban.

A 6900 főből 6100-at az energetikai divíziójukból küldenek el. Az érintett területeken való karcsúsítás ellenére a Siemens más területeken továbbra is toboroz embereket, a tervek szerint jövőre is legalább annyit, mint idén. A cég emellett azon lesz, hogy a leépítésben érintett dolgozókat áthelyezzék a 3200 betöltetlen álláshely egyikébe.

A Siemens bejelentése pár nappal azután jött, hogy a rivális GE is nagy átalakulást jelentett be, melynek keretében szűkítik a vállalat tevékenységét és több ezer dolgozót bocsátanak el.

Sem a Siemens, sem a GE nem volt eddig felkészülve a változó energiapiaci körülményekre, ami abból a folyamatból fakad, hogy a kormányok és a vállalatok is egyre inkább a megújulókat preferálják a nagy, fosszilis üzemanyaggal működő üzemek helyett.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkÓriási átalakulást jelentett be a GE, ami Magyarországot is elérhetiAz egyik legrégebbi amerikai vállalat január óta a magyar GDP-hez közelítő összeget veszített az értékéből. Lépni kellett, ez lett belőle.

Fotó: AFP/Europress

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat energiapiac leépítés Siemens Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Bucsky Péter
2024. április 18. 04:32 Adat, Vállalat

Most lehet hibáztatni Brüsszelt: kamionok áradatát szabadítja az utakra

A zöldnek mondott intézkedések a közúti áruszállítást hozzák helyzetbe, ezek hatására várhatóan jelentős mennyiségű vasúti forgalom terelődik kamionokra.

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Bucsky Péter
2024. április 4. 04:34 Közélet, Vállalat

Egyre több rossz hitel mögé kell beállnia az államnak, hogy a magyar cégek forráshoz jussanak

Főleg az agrárvállalkozásoknál tolják az állami kezességvállalást annak ellenére is, hogy a hitelfelvevők egyre jelentősebb része végül nem tud törleszteni.

Fontos

Gergely Péter
2024. április 20. 04:31 Pénz

Az új otthonfelújítási program átrendezheti a lakáshitelek piacát

A támogatás révén több tízmilliárd forint felújítási hitel jut majd a piacra, amelyhez várhatóan jelentős mennyiségű piaci feltételű kölcsön is társul majd.

Váczi István
2024. április 19. 04:34 Világ

Romba dőlnek az orosz remények Ukrajnában?

Jelenleg szinte minden harctéri körülmény az oroszoknak kedvez, az eddig elért eredményeik mégis szerények, miközben az ukránok lőszerhiánya hamarosan enyhül.

Lukács András
2024. április 17. 04:34 Élet

A kereslet visszafogásával érdemes csökkenteni az üzemanyagárakat

A kormány olcsóbb üzemanyagot szeretne, ám az élhető jövőt az szolgálná, ha ez azért valósulna meg, mert kevesebb benzinre és gázolajra van szükség.