Hírlevél feliratkozás
László Pál
2021. december 14. 09:45 Podcast, Támogatói tartalom

Dunapart, kanapé, kávézó, esetleg íróasztal – már nemcsak az autóink hibridek, hanem az is, ahogy dolgozunk

Milyen funciókat köszönhetünk a Teams videomegosztóban a Microsoft munkavállalóinak, akik elsőként tesztelték az újdonságokat? Hogyan alakították ki a Mol-torony belső tereit, a járvány miatt megváltozott munkavállalói elvárások figyelembe vételével?

Csanak Gabriella, a Microsoft Magyarország marketing és operatív igazgatója és Alexa Dóra, a Mol Campus digitális program menedzsere voltak a G7 podcast vendégei. A beszélgetést bármely podcast-lejátszóban és ide kattintva lehet meghallgatni:

 

A Microsoft az idén is megkérdezte 30 ezer ember véleményét a munkavégzés egy aspektusáról, most a hibrid munkavégzés volt a téma. A World Trend Index idei eredményekből kiderült, hogy eléggé elválik az otthoni és az irodai munkapártiak tábora, a válaszadók fele mindenképp otthon, a másik fele mindenképp az irodában dolgozik szívesebben. Ráadásul ugyanazzal indokolták választásukat, azzal, hogy az adott helyen hatékonyabban tudnak dolgozni, jobban egyensúlyba tudják hozni a munkát és a magánéletet – ismertette Csanak Gabriella.

A most épülő MOL-torony belső tervezésekor alapvető volt, hogy a lehető legflexibilisebben, adaptív módon alakítsák ki a tereket. Hibrid munkavégzés az is, hogy egy épületen belül több helyről csatlakoznak ugyanabba a meetingbe a kollégák; van aki a kávézóból, van, aki az elmélyültebb munkafolyamatokra kialakított fókuszterületről, vagy a team zone-ból – magyarázta Alexa Dóra. Ez új munkamódszert is hoz magával, az Activity-Based Working method (tevékenységalapú munkavégzés) -, ebben mindenki a munkavégzésének leginkább megfelelő munkavégzési lehetőséget tudja kiválasztani..

A MOL Campus munkatereinek tervezése már ezen munkamódszer figyelembe vételével történt. Ezen felül, a megszokott általános munkahelyek száma alacsonyabb ugyan (kb. 70-75%), de számos más munkavégzési lehetőség, kollaborációt és szocializációt is támogató, illetőleg különböző hangulatú és funkciójú terek állnak majd rendelkezésre a kollégáknak. Azaz a munkavállalók 70-75% százaléka tud egyidejűleg munkát végezni íróasztal mellől, míg a a teljes létszámnak lesz munkavégzésre alkalmas terület biztosítva az épület különböző közösségi területein. Fontos szerepet kapnak a szocializációra alkalmas terek is, hiszen a járvány sok negatív hatása közül az egyik a kényszerű elszigetelődés volt.

Kevesen tippeltek volna arra, hogy a Microsoft munkavállalói tesztelték a Teams nevű videomegosztó szolgáltatást, pedig így volt. A járvány első  2-3 hónapjában 45 millióra ugrott a felhasználók száma globálisan – miközben naponta jelentek meg új „feature”-ök az alkalmazásban, amelyeket előzetesen a nagyvállalat munkavállalói teszteltek és láttak el javaslatokkal, mint a kézfeltartási funkció vagy az érzelmek mutatása a meeting közben, de a megbeszéléshez tartozó fájlok és a naptár integrálása is az ő ötletük volt, hogy minden egy helyről elérhető legyen.

A digitális transzformáció mellett zajlik, és kell is, hogy átmenjen minden cégnél egy nagy kulturális transzformáció is Csanak Gabriella szerint. Egy vezetőnek is felelőssége ma már az, hogy ha valaki a csapatából éjjel-nappal emaileket küld és csetel, arra odafigyeljen, szükség esetén beavatkozzon. Fontos, hogy ne váljon elvárássá az éjjel-nappal folytatott munka sem.

A podcast elkészítését a Microsoft Magyarország támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2024. március 26. 13:11 Pénz, Podcast

A folyószámlán parkoltatott pénz aktív kezelésével több kolléga bérét kereshetik meg a kkv-k

A magyar vállalatok tízezer milliárd forintot tartanak érdemi kamat nélkül folyószámláikon, pedig tisztes hozamot kínáló, mégis likvid befektetések is elérhetők.

Bucsky Péter
2024. február 10. 04:38 Podcast

Egy évszázaddal később is kimutathatók az oktatáspolitikai döntések hatásai

A Klebelsberg-korszak általános iskolái jobban ellenálltak a falusi iskolák bezárásának. A népességfogyás miatt ma a kisvárosi gimnáziumok kerültek veszélybe.

László Pál
2024. február 6. 15:35 Podcast, Támogatói tartalom

Űrhajós nem, influencer annál inkább lenne a legtöbb általános iskolás

Az alfa generációs magyar gyerekek 55 százaléka már pénzt is keresett, kétharmaduk a technológia segítségével, felük közösségi média platformokon, míg negyedük online streamelésen keresztül jutott bevételhez.

Fontos

Bukovszki András
2024. április 22. 04:37 Pénz

Kifulladni látszik a magyar államadósság-ráta csökkenése

Nemcsak rövid, hanem középtávon is magasan ragadhat az adósságráta, ami a gazdasági felzárkózási folyamatunkat is megnehezítheti.

Hajdu Miklós
2024. április 21. 04:36 Élet

Kivételes szerencsével léphettek be a 90-es évek közepe után született fiatalok a munkaerőpiacra

A gazdasági fellendülés időszakában pályára lépő fiatalok viszonylag könnyen találtak munkát jó fizetés mellett, kérdés, hogy ez miként hat a motivációjukra.

Gergely Péter
2024. április 20. 04:31 Pénz

Az új otthonfelújítási program átrendezheti a lakáshitelek piacát

A támogatás révén több tízmilliárd forint felújítási hitel jut majd a piacra, amelyhez várhatóan jelentős mennyiségű piaci feltételű kölcsön is társul majd.