Hírlevél feliratkozás
Jandó Zoltán
2017. november 21. 13:29 Vállalat

Adják-veszik a cégeket az Orbán-családon belül

Orbán Győző lett a tulajdonosa a Nehéz Kő Kft-nek. A logisztikai vállalat eddig is a miniszterelnök családjának érdekeltségébe tartozott, de október végéig nem a kormányfő édesapja, hanem testvére, Orbán Áron volt az egyetlen tag. Illetve a társügyvezető is, ám három hete már ezt a pozíciót sem tölti be.

Ez az a vállalat, amely az Orbán-család bányáiból származó anyagokat szállítja. A vállalatról májusban a Direkt36 azt írta, hogy 2012-ben vette át egy másik Orbán-cég, a Dolomit Kft. szállítmányozási feladatait, és azóta is szépen nőtt. A lap újságíróinak utóbbi társaság székhelyén tett látogatása során előfordult, hogy egy órán belül 4-5 kamionjuk is megérkezett a telepre.

A mostani váltás azért lehet elsőre érdekes, mert bár a tulajdonviszonyok családon belül korábban is változtak időről időre, az egyetlen biztos pont Orbán Áron személye volt. Olyannyira, hogy a céget eredetileg Ideális Áron Bt. néven hozták létre, és csak 2008 óta működik Nehéz Kő Kft-ként. Tavaly év végén pedig a miniszterelnök testvére lett az egyededüli tulajdonos, azaz úgy tűnt, hogy a család érdekeltségeibe tartozó cégcsoportban ő felel majd a logisztikáért. Az újabb fordulat ugyanakkor nem volt teljesen előzmény nélküli sem, Orbán Győző ugyanis ügyvezetőként már júliusban visszatért a Nehéz Kő Kft-hez.

Nem ez az első komoly váltás az Orbán-család céges érdekeltségeiben, sőt, az idén kifejezetten nagy a mozgás a vállalatcsoporton belül. Az egyik aranytojást tojó tyúknak számító (csak az idén 730 millió forintos osztalékot fizető) társaságot, a Gánt Kő és Tőzeg Kft.-t szintén a közelmúltban választották ketté. A cég korábban a kormányfő édesanyja, édesapja, és másik testvére tulajdonában volt ez azonban október 1-jén megváltozott. A megmaradó vállalat (ami a Gánt Kő Kft. nevet viseli) kizárólag idősebb Orbán Győzőé lett, míg a vállalatból kiváló Hahót Tőzeg Kft. Orbán Győzőné és ifjabb Orbán Győző kezébe került.

Utóbbi tranzakcióhoz az érintettek számos olyan iratot leadtak a cégbíróságon, amit egyébként a vállalatok ritkán szoktak nyilvánosságra hozni, ezekből pedig kifejezetten érdekes dolgok is kiderültek. Ilyen például, hogy Mészáros Lőrinc testvérével is üzletel a vállalat, illetve, hogy a tulajdonosok elég érdekes módszerrel vesznek ki pénzt a társaságból.

Fotó: MTI/Varga György

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat Gánt Nekéz Kő Kft. Orbán Áron Orbán Győző Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Bucsky Péter
2024. április 4. 04:34 Közélet, Vállalat

Egyre több rossz hitel mögé kell beállnia az államnak, hogy a magyar cégek forráshoz jussanak

Főleg az agrárvállalkozásoknál tolják az állami kezességvállalást annak ellenére is, hogy a hitelfelvevők egyre jelentősebb része végül nem tud törleszteni.

Hajdu Miklós
2024. március 31. 04:32 Élet, Vállalat

Hosszú út vezetett odáig, míg ismét magyar céghez kerül a Boci csokoládé

Élénk visszhangot váltott ki, amikor a Nestlé húsz éve Csehországba vitte az édesség gyártását, amelynek eredete közel száz évre vezethető vissza.

Fontos

Lukács András
2024. április 17. 04:34 Élet

A kereslet visszafogásával érdemes csökkenteni az üzemanyagárakat

A kormány olcsóbb üzemanyagot szeretne, ám az élhető jövőt az szolgálná, ha ez azért valósulna meg, mert kevesebb benzinre és gázolajra van szükség.

Avatar
2024. április 16. 04:36 Közélet

Ha fegyelem van és rend, nincs több gond az oktatással?

Mintha az lenne az oktatásirányítás meggyőződése, hogy ha valahol gondok vannak, akkor nem érdemes vizsgálni az okokat, elég a szigorítás.

Ha tíz olcsó zsemle helyett nyolc drágábbat veszünk, akkor gazdasági fordulat van, csak még nem látszik

Gyenge kereskedelmi adatokkal indult az év, amely mögött szakértő szerzőink szerint három fontos tényező állhat, és a számokban talán csak az év második felében látszik majd a kilábalás.