Eltiltotta a működéstől a cégbíróság a papíron ezermilliárdos nagyságrendű vagyonnal rendelkező Donor Zrt-t, és egyben elrendelte a vállalat kényszertörlését is.
- A lépésre másfél hónappal azt követően került sor, hogy a társaság testvércégénél, a Brasil Zrt-nél már meghozta ugyanezt a döntést a bíróság. Az indok is ugyanaz volt: a társaságnak több mint egy éve nincs bankszámlája.
Előzmények: tavaly nyár végén írtunk arról a két rejtélyes vállalatról, amelyekbe papíron több ezer milliárd forintos vagyont pakolt a tulajdonosuk. A beszámolók szerint ennek a forrásai brazil államkötvények voltak.
Számokban: a két említett vállalat együttes vagyona 2023 végén közel 13 500 milliárd forint volt. Ahogy akkor is írtuk, ez több pénz, mint amennyivel a száz leggazdagabb magyar összesen rendelkezik.
- Utóbbinak azért volt jelentősége, mert a vállalatok egy személy tulajdonában állnak. A vállalkozó így nem csak Magyarországon lett volna a legvagyonosabb, de a globális gazdaglistán is a 35. helyen kellett volna szerepeltetni a nevét.
Felülnézet: a hamis kötvények fényében az egyik legfontosabb kérdés a kezdetektől az volt, hogyan jegyezhettek be egyáltalán ilyen hihetetlen összegű tőkeemeléseket. Ahogy bemutattuk, ehhez több szereplőnek is hibáznia kellett.
- Cikkeink megjelenése után a cégek tulajdonosa arról tájékoztatta a G7-et, hogy az adóhatóság vizsgálatot indított a vállalatoknál. Nem sokkal később pedig a cégbíróság törölte a két társaság több ezer milliárdos tőkeemeléseit.
Mit mondanak ők? A tőkeemelés érvénytelenítésével azonban nem ért véget a történet. Először a Brasil, majd most a Donor Zrt-t is eltiltotta a működéstől a bíróság, és elrendelték a vállalatok törlését is.
- A bíróság szerint a Donor Zrt. 2024. márciusa óta nem rendelkezik bankszámlával, ami törvénytelen. Bár a társaságot többször is felszólították, hogy pótolja a hiányosságot, a vállalat ennek „a határidő többszöri eltelte ellenére, mind a mai napig nem tett eleget, a törvénysértő állapotot nem szüntette meg”.
- A vállalat kényszertörléséről egyébként még április elején döntött a cégbíróság, ám maga az eljárás végül csak a múlt hét közepén indult meg.
- A végzésben külön felhívták a figyelmet, hogy ha lenne olyan gazdasági szereplő, amelynek követelése áll fenn a vállalattal szemben, akkor 40 napon belül jelezze ezt, különben elbukja a pénzét.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkEgy rejtélyes magyar vállalkozó papíron tizenötször gazdagabb Mészáros LőrincnélZsebből megvehetné a Molt vagy az OTP-t, ha valóban annyi pénz van a cégeiben, mint ami az ügyvéd által is ellenjegyzett iratokból látszik.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkHogyan kerülhet egy címeres papírra több ezer milliárd forint, ha nem is létezik a pénz?Elég sok embernek kellett félrenéznie, hogy T. János György meghekkelhesse a rendszert ezermilliárdos, brazil kötvényes cégeivel.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkHírhedt bűnbanda gyárthatta a hatezer milliárdos magyar cég brazil kötvényétElőkerült egy olyan dokumentumcsomag T. János György nevével, amelyhez hasonlóakat korábban egy kötvényhamisításban, gyémánt- és adócsalásban utazó brazil bűnbanda használt.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA Brazil Államkincstár a hatezer milliárdos magyar cég kötvényéről: ez csalás!Az értékpapír nem érvényes és soha nem is létezett, a vele kapcsolatos bármilyen kereskedelmi vagy pénzügyi tranzakció illegális - írták a brazilok.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkValódi pénzgyárat indíthatott volna be a magyar vállalkozó hamis brazil kötvényeAlkalmas lehet a hamis kötvény kvázi tisztára mosására, ha valaki úgy viszi be egy cégbe, ahogy azt a papíron ezermilliárdokat érő brazil állampapírral tették.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMagyarországi nyugdíjas kezeli egy brazil gyártulajdonos kamu dollár milliárdjaitEgész iparág épült ki dél-amerikai állampapírok hamisítására, és hazánk aktív terepe lett a hasznosításukra irányuló biznisznek.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAtlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó bizniszVilágszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkNem lettek meg a rejtélyes magyar cégek ezermilliárdjai, lépett a bíróságTörölte a brazil kötvényes cégek több ezer milliárdos tőkeemelését a cégbíróság. A vállalatok működése már a mesés vagyon megjelenése előtt törvénysértő volt.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkKiszűrhetné az ezermilliárdos csalásokat a kormány, de nem akarjaKönnyen el lehetne érni, hogy ne történjenek a brazil kötvényes cégek sztorijához hasonló ügyek, de a kormány nem ebbe az irányba indult el.
G7 támogató leszek!
Egyszeri támogatás / Előfizetés
Közélet Vállalat Brasil Zrt. brazil államkötvény Donor Zrt. hamis kötvény kamukötvény kötvénycsalás Olvasson tovább a kategóriában