Csökkent az este vagy éjjel rendszeresen dolgozó magyarok aránya az elmúlt bő öt évben – ez derült ki a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján, amelyeket a G7-nek küldtek el.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA magyarok töltötték a legtöbb időt munkával tavaly az EU-banA nemzeti ünnepeket, a munkahét hosszát és a szabadságokat is figyelembe csaknem ötödével többet dolgoztak a magyarok, mint a legkevesebbet dolgozó franciák.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMire elég, hogy több időt töltünk munkában, mint a nyugat-európaiak?Hiába dolgoznak egyre többen viszonylag sok időt munkával töltve, ha olyan munkát végeznek, amelynek nem magas a hozzáadott értéke.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA magyarok negyven százaléka dolgozik olyan munkabeosztásban, ami megnehezíti a szociális életétAz uniós átlag 32 százalék, ennél jóval több magyar dolgozik rendszeresen hétvégén vagy éjszaka, vagy kiszámíthatatlanul változó beosztás szerint.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkEgyre több cég ad végtelen szabadnapot, mégis ők járnak jól vele a dolgozók helyettA jelenség mögött egyszerre van ott az új nemzedékek találkozása a kapitalista szervezeti kultúrával, a járvány hatása, néhány amerikai sajátosság, valamint a banki és tech szféra marketinghúzása.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkKevesebbet dolgozunk, mint a járvány előttA diplomások egy ideig azért többet dolgoztak, de az év végén már náluk is csökkent a heti munkaórák száma.
G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés
Adat Élet beosztás éjszaka munka munkaidő Olvasson tovább a kategóriában
Adat
Nagy Márton azt szeretné, hogy egymillió forint alatt maradjon a lakáson négyzetméterára a fővárosban, de átlagosan már most is felette van.
Ha elkezdi megvalósítani a kampányígéreteket, az nem sok jót sejtet nekünk.
Az építési kedv továbbra is mérsékelt, miközben a kereslet egyre nagyobb, jövőre pedig jön az állami élénkítés.
Fontos
Versenyt futnak az energiaellátásért a mesterséges intelligencia fejlesztésére hatalmas összegeket költő amerikai informatikai vállalatok.
A Hormuzi-szoroson halad át a világ kőolajforgalmának ötöde, ennek veszélyeztetése pedig fontos ütőkártya az Izraellel konfrontálódó Irán kezében.
Csehország és Észtország állva hagyta innovációban Magyarországot. A G7 Podcastban Cséfalvay Zoltánt kérdeztük, hogy mit lehetne jobban csinálni.