Június 17-én nyit meg a legnagyobb magyar fürdőberuházásként jellemzett győri RQ Vízi Élménypark és Gyógyfürdő, a napokban több jelentős brit médium is beszámolt a világ első “hét tengeri csillagos” vízi élményparkjáról.
Részletek: az üzemeltetők szerint itt lesz Magyarország legmodernebb csúszdaparkja, a fürdő 21 medencével fog működni, a leghosszabb csúszda 200 méter lesz. A 32 méter magas szódaalakú csúszdatorony pedig nemcsak a fürdő, hanem Győr új jelképévé válhat az üzemeltetők szerint.
- Ibizai hangulat és lüktető ritmusok várják majd a vendégeket a fürdő honlapja szerint, és lesz “sör, minden mennyiségben”. Az ingyenes nyitókoncertet a TNT Zenekar tartja.
Előzmények: a Modern Városok Program keretében több mint 23 milliárd forintos kormányzati támogatásból indult el 2021-ben a beruházás a helyi termálfürdő és a lepusztult strand felújításával és összekötésével. A beruházást több bírálat kísérte, ezekről ebben az interjúban lehet olvasni.
- Az eredetileg 8 milliárd forintos beruházás ötletgazdája Kovacsics Imre, aki cégeivel számos magyar fürdőt üzemeltet és több mint egy tucat fürdőfejlesztésben vett részt. A győri élményfürdő ötletével állítása szerint Simon Róbert fideszes képviselőnél kilincselt, aki a várossal együtt segített a megvalósításban.
- A hétcsillagos minősítés önkényes és szintén Kovacsicstól származik: egy helyi lapnak azt mondta erről, hogy a világ első, hét csillagos szállodája, a Burdzs al-Arab mellett állt, amikor jött az ötlet a saját minősítés létrehozásáról. A megalkotandó új minőségbiztosítási rendszernél az etalon maga a győri fürdő lesz.
Kik a főbb szereplők? A közpénzből finanszírozott fejlesztést a Kovacsics többségi tulajdonába tartozó vállalkozás üzemelteti, ez a cég üzemeltette korábban is a most felújított győri termálfürdőt. A kivitelezésre kiírt közbeszerzésre egyedül a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Euro Generál Zrt. és konzorciumi partnere pályázott.
- Kovacsics egy győri lapnak azt mondta, hogy azért drágult közel háromszorosára a beruházás, mert eredetileg csak a strand felújítására költöttek volna, de később úgy döntöttek, hogy árvízvédelmi töltést, díszteret, parkolót is építenek és a régi fürdőt is felújítják.
- Az üzemeltetés Kovacsics szerint évi legkevesebb 1,2 milliárd forintba fog kerülni és éves szinten 600 ezer vendéggel számolnak.
Számokban: a felnőtt belépőjegy 9700 (győrieknek 5800) forint lesz, a nyugdíjas- és gyerekjegy 7300 (győrieknek 4400) forint lesz.
Tágabb kontextus: a Termál Online a legnagyobb költségvetésű magyarországi fürdőfejlesztésként jellemzi a győri projektet. A 2020-ban átadott 15 medencés debreceni Aquaticum 9,5 milliárd forintos beruházással készült el.